Domů Aktuálně Březnové vydá...

Březnové vydání Moravského hospodářství

0

Hlavním tématem březnového čísla Moravského hospodářství je elektronizace veřejné správy. Shrneme jednotlivé kroky projektu eGon a zaměříme se na aktuální situaci v oblasti budování základních registrů. O elektronizaci veřejné správy jsme mluvili i s vrchním ředitelem sekce pro informatiku a eGovernment MV Jaroslavem Mrázem.

Moravské hospodářství však nabízí i celou řadu neméně zajímavých témat. Z obsahu březnového vydání vybíráme následující:

Obce začínají budovat technologická centra

Kde vznikají technologická centra? Kolik obcí se do projektu zapojilo?

Galileo: Příležitost pro české firmy

Firmy z Čech a Moravy se brzy mohou dostat až na oběžnou dráhu. Pomoci jim k tomu může projekt Galileo, který se s „vesmírnou“ agenturou GSA stěhuje do Prahy.

Rychlý internet bude mít do tří let každý

Vláda schválila projekt Digitální Česko. Jeho hlavním cílem je snížit takzvanou „digitální propast“ mezi venkovem a městy.

Internet do každé novostavby

Součástí státní politiky v elektronických komunikacích – Digitální Česko je i změna stavebního zákona. Každá novostavba bude muset mít připojení k internetu. Jak se na tento požadavek dívají odborníci?

Rozhovor: Elektronizaci veřejné správy vláda podporuje

Jak se staví současná vláda k elektronizaci státní správy? Dobrou zprávou je, že ji bude i nadále podporovat.

Personální softwary pro města a obce

Městům a obcím používané personální softwary vyhovují. Někde však plánují rozšíření.

Zájem o mlékomaty klesá, některé se ruší

Je to právě rok, co vrcholila kampaň chovatelů krav, kteří se rozhodli vzepřít nízkým výkupním cenám mléka. Po počátečním nadšení přišla ledová sprcha – poptávka klesá a náklady na provoz jsou nečekaně vysoké. Přežijí mlékomaty další rok?

Další články:

  • Mikroskopy z Brna jsou okénkem do nanosvěta
  • Sčítání lidí: Povinností pro obce ubylo. Novinek je ale dost
  • Reportáž z galavečera Magnus Regio

Březnové vydání Moravského hospodářství si můžete stáhnout [download path=“/website/download/archiv-pdf/201103mh“ ]ZDE[/download] .