Domů Aktuálně Brněnský Zelň...

Brněnský Zelňák draží unikátní zvon

0

V prosinci začala dražba unikátního zvonu, který byl odlitý k výročí 100 let republiky přesně 28.10.2018. Zvon z dílny zvonaře Jana Šedy nese podpisy všech prezidentů za posledních 100 let a také první český znak lva z počátku 20 let.

Po dobu adventu si na něj mohou návštěvníci adventních trhů na Zelném trhu v Brně zvonit pro štěstí – je umístěný u Ježískovy pošty pod vánočním stromem. Průměr i výška zvonu je 20 cm a je odlitý z cínového bronzu. Na boku nese nápis PF 2118, aby přinášel štěstí po následujících 100 let.

Tento sběratelský kousek je možné získat v dražbě, která probíhá na aukro.cz., kde je možné ho vyhledat pod klíčovými slovy „zvon a podpisy“. Kromě dražby je možní ho zakoupit v rámci nabídky KUP HNED za 50 000 Kč.

Výtěžek z nákupu zvonu bude věnován na konto Hospice sv. Alžběty v Brně, který má aktuálně pouze 22 lůžek. Vybraná částka se tedy využije na připravovanou dostavbu, nebo případně na další vybavení.  Hospicová péče poskytuje komplexní pomoc a podporu nemocným v pokročilé a konečné fázi nevyléčitelných onemocnění. Podpora je také poskytována blízkým příbuzným těchto nemocných.

Link na dražbu zde:  https://aukro.cz/unikatni-zvon-s-podpisy-prezidentu-jediny-exemplar-6939205421