Domů Aktuálně Děkanem Právn...

Děkanem Právnické fakulty MUNI bude nově Martin Škop

0

Akademický senát Právnické fakulty Masarykovy univerzity (MUNI) dnes zvolil kandidáta na funkci děkana. Stal se jím současný proděkan pro bakalářské studium a navazující magisterské studium Martin Škop. Ve funkci vystřídá Markétu Seluckou, která místo děkanky zastávala po uplynulé čtyři roky a v dnešní volbě neuspěla. Děkanem fakulty jmenuje vítěze voleb rektor, nový děkan pak fakultu povede od 1. dubna 2019 po následující čtyři roky.

O funkci děkana se ucházeli tři kandidáti, svou pozici obhajovala současná děkanka Markéta Selucká, dalšími kandidáty byli vedoucí katedry mezinárodního a evropského práva Filip Křepelka a Martin Škop z katedry právní teorie. V prvním kole členové akademického senátu kandidáta na děkana nezvolili, postoupili z něho Křepelka a Škop. Ve druhém kole pak právě Martin Škop získal 15 hlasů z 19 přítomných senátorů, tedy potřebnou nadpoloviční většinu ze všech členů Akademického senátu Právnické fakulty MUNI.

„Mým hlavním cílem je otevřít co nejširší diskuzi a dát prostor rozvoji nejlepších nápadů pro další rozvoj fakulty. Mluvit musíme například o podobě vzdělávání na naší fakultě. Rád bych všechny kolegy, studenty i zaměstnance fakulty motivoval k další práci,“ uvedl ke svým plánům ve vedení fakulty.

doc. JUDr. Mgr. Martin Škop, Ph.D. je absolventem Právnické fakulty a Fakulty sociálních studií MUNI. Působil jako právník v Ekologickém právním servisu a Lize lidských práv a poté se vrátil na fakultu, kde aktuálně působí na katedře právní teorie. Je také asistentem místopředsedkyně Ústavního soudu Milady Tomkové. zdroj: MUNI