Domů Aktuálně Stáhněte si č...

Stáhněte si červnové vydání Moravského hospodářství!

0

Hlavním tématem červnového vydání Moravského hospodářství je energetika. Kromě zmapování nejvýznamnějších elektráren na Moravě jsme se zaměřili i na hledání úspor. Nezapomněli jsme ani na novelu energetického zákona.

Červnové vydání nabízí i řadu dalších zajímavých témat. Věnovali jsme se nejen energetice, ale i logistickým centrům, aktuální situaci v nákladní dopravě, řízení městské hromadné dopravy či společenské odpovědnosti. Podobně jako v předchozích vydáních přinášíme i další díl seriálu Jak se vyrábí – tentokrát jsme si povídali s uměleckým kovářem Milanem Michnou.

V červnovém čísle naleznete i hlavní závěry pracovní snídaně zaměřené na protipovodňová opatření v Olomouckém kraji. Účastníci golfového turnaje Moravského hospodářství si mohou ve fotogalerii připomenout příjemné setkání v golfovém areálu Kaskáda v Jinačovicích.

Z červnového vydání Moravského hospodářství vybíráme:

Obnovitelné zdroje pokryjí jen malou část spotřeby

Statistiky Energetického regulačního úřadu potvrzují, že bez parních a jaderných elektráren se zatím neobejdeme. I když v posledních letech byla postavena řada solárních a větrných elektráren, jejich instalovaný výkon je stále velmi nízký.

Ceny energií můžeme porovnávat na internetu

Nevyznáte se v nabídce obchodníků s energiemi? Hledáte ten správný tarif? Pak využijte chytré kalkulačky. O silných a slabých stránkách vybraných kalkulaček se dočtete v článku Lukáše Dolníčka.

Města ušetří prostřednictvím elektronických aukcí

Úsporám energií se věnuje i článek Jana Krále. Ten přináší zkušenosti velkých měst na Moravě s elektronickými aukcemi. Zjištění je překvapující – na internetu můžete ušetřit i několik desítek procent.

Státní úřad pro jadernou bezpečnost: Rozhovor s Danou Drábovou

Bezpečnost jaderných elektráren je v posledních měsících často diskutovaným tématem. S Danou Drábovou jsme si povídali o bezpečnosti jaderných elektráren v České republice i plánovaných „testech“ jaderných elektráren.

Na jízdní řády s obyčejnou tužkou i softwarem

Sestavování jízdních řádů je věda. Hana Nečasová se vydala do Dopravního podniku města Brna, kde se setkala přímo s lidmi, kteří sestavují jízdní řády městské hromadné dopravy.

Mladší generace zná kováře už jen z pohádek

I když by se mohlo zdát, že některá řemesla zanikla, není tomu tak. Příkladem je umělecké kovářství Milana Michny. Jeho práce je vidět na mnoha moderních i historických stavbách v ČR.

Výstavba protipovodňových opatření v Olomouckém kraji pokračuje

Do protipovodňových opatření v Olomouckém kraji se již investovaly stovky milionů korun. Na realizaci technických i přírodně blízkých opatření prostředky stále jsou.

Červnové vydání Moravského hospodářství si můžete stáhnout [download path=“/website/download/archiv-pdf/moravske-hospodarstvi-cerven-2011″ ]ZDE[/download] .