Domů Aktuálně Studenti VUT ...

Studenti VUT uspořádali největší ples v republice

0
Studenti a studentské spolky Vysokého učení technického v Brně uspořádali v pátek 7. prosince 2018 Ples VUT, na kterém padl návštěvnický rekord. Do haly P na brněnské výstaviště dorazilo 3 600 hostů. Jen na organizaci se podílelo víc jak osm desítek studentů napříč fakultami. „Letos se nám podařilo vyprodat vstupenky v rekordním čase: kapacita největší výstavní haly ve střední Evropě se vyprodala za čtyři a půl hodiny, což svědčí o enormním zájmu studentů i zaměstnanců brněnské techniky. Celkovou kapacitu sálu jsme nastavili na 3 600 návštěvníků,“ uvedla hlavní organizátorka plesu Anna Kruljacová.

Letošním mottem plesu bylo Když technika tančí pod hvězdami, čemuž odpovídala i výzdoba sálu. Na úvodní světelné show se podíleli lidé okolo doktoranda Fakulty stavební Jana Macháta, označovaného za Architekta světla. Předtančení se pak ujal student Fakulty podnikatelské Radim Stupka, akademický mistr republiky ve standardu i latině, s partnerkou Natálií Otáhalovou. I letos byl součástí plesu Business Club pro firemní partnery brněnské techniky, kteří tak měli jedinečnou možnost setkat se s vedením největší technické univerzity v republice.

„V půlnočním programu se předvedl vicemistr světa v kategorii do 20 let v trialu na jednokolce Ondrej Kondek z Fakulty informačních technologií s kolegy, mezi kterými byl i mistr republiky v trialu na jednokolce Adam Gerža či několikanásobný mistr světa, Evropy i republiky v biketrialu Václav Kolář,“ upřesnila Kruljacová. Součástí letošního ročníku plesu byl i mini food and drink festival, kde si studenti mohli vybírat z nabídky jídel několika brněnských podniků, jako např. Debut, Roburritto, Matyho Chálka a nebo si dát drink z oblíbených podniků značky Úplně Všude (Bar, který neexistuje, Whiskey Bar, který neexistuje, Super Panda Circus, či 4pokoje).