Domů Aktuálně Ukliďme svět,...

Ukliďme svět, ukliďme Česko: Na sobotu je nahlášeno 3 000 úklidových akcí

0
Pár dnů před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko a Českého svazu ochránců přírody bezmála 3 000 nahlášených akcí, což je téměř tolik, jako vloni za celý rok.

„Vážíme si práce dobrovolníků, kteří každoročně pomáhají České republice od pohozených odpadů. S organizátory projektu sdílíme stejný cíl – upozornit na to, že odpad nepatří do přírody, ale musí se s ním správně nakládat. Česká republika má vybudovaný kvalitní systém sběru tříděných odpadů do barevných nádob, který je nyní již přes 400 000. V zájmu další podpory recyklace plastů již v letošním ročníku budeme testovat sběr odpadků do plastových pytlů vyrobených z vytříděných barevných fólií a cílem do budoucna je jejich použití v celorepublikovém měřítku,“ řekl Lukáš Grolmus ze společnosti EKO-KOM, která je partnerem akce.

Pár dní před akcí organizátoři stále vyzývají veřejnost: „Zapojit se může každý, stačí si vybrat úklidovou akci ve vašem okolí. Vybírat můžete z bezmála 3 000 úklidů prostřednictvím interaktivní mapy na www.UklidmeCesko.cz/map a v sobotu 6. dubna jdeme společně na to!“