Domů Dění v regionech Architektonic...

Architektonická soutěž na konverzi bývalých jatek v Ostravě už běží

0

Odesláním oznámení o zahájení soutěže k uveřejnění ve Věstníku veřejných zakázek byla v pátek 3. února zahájena soutěž na rekonstrukci historické budovy bývalých jatek.

Město oslovilo v rámci vyhlášené soutěže napřímo tyto tuzemské a zahraniční architektonické kanceláře: Akad. Arch. Petra Hájka z Prahy, dalšími vyzvanými jsou Ing. Arch. Robert Konieczny s KWK PROMES z Katowic, Arch. DI Arkan Zeytinoglu z Vídně, Arch. Irakli Eristavi ze společnosti zerozero s.r.o. z Prešova a architektonická kancelář Wenink, Holtkamp Architecten z Eindhovenu.

Do pátku 24. února do 10 hodin mohou odevzdávat své žádosti o účast v soutěži i další zájemci mimo oslovenou pětici.

Pátek 21. 4. je posledním dnem pro odevzdání soutěžních návrhů vyzvaných soutěžících. „Na přelomu dubna a května oslovíme maximálně deset soutěžících, kteří pro druhé kolo soutěže předloží podrobnější návrhy. O vítězi chceme rozhodnout ještě před letními prázdninami. Na základě souhlasu zastupitelů zadáme vítězi veřejnou zakázku na přípravu kompletní projektové dokumentace. A realizace vítězného návrhu by mohla začít v polovině roku 2018,“ dodává k vyhlášené soutěži primátor Tomáš Macura.

Účast špičkových architektonických kanceláří

Organizátorem soutěže je známý brněnský architekt Ludvík Grym, který k soutěži říká: „Zvolenou formou soutěže má zadavatel jistotu účasti špičkových architektonických kanceláří a neuzavírá se před dalšími, čímž vytváří tolik žádoucí konkurenční prostředí. Konkurenční prostředí ve smyslu kvality a nikoliv ve smyslu např. dumpigu, protože strop ceny jak realizace, tak ceny projektu je soutěžními podmínkami omezen,“ doplnil organizátor soutěže Ludvík Grym.

Porota zasedne v tomto složení – závislí členové poroty primátor Ostravy Tomáš Macura, radní města Lukáš Semerák, ředitel Plato Ostrava Marek Pokorný a dále nezávislí porotci pražská architektka Pavla Melková, brněnský architekt Zdeněk Fránek, architekt Pavol Paňák z Bratislavy a architekt Ivan Reiman z Berlína.