Domů Dění v regionech Bezpečné nábř...

Bezpečné nábřeží předvede nejmodernější techniku i dovednosti složek IZS

0
záchranáři

Eliščino nábřeží se 7. září stane pravděpodobně nejbezpečnějším místem v Hradci Králové. Královéhradecký kraj zde ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému a jejich partnerů uspořádá akci Bezpečné nábřeží.

Bezpečné nábřeží je prezentační a osvětová akce, která má za cíl ukázat široké veřejnosti dovednosti a techniku všech složek Integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje a jejich partnerů.

 

„Obyvatelé Hradce Králové a širokého okolí se na jednom místě přesvědčí o připravenosti jednotlivých složek IZS. Akce má preventivní charakter a přispěje k větší informovanosti občanů, protože každá složka IZS bude mít připravený doprovodný program, který zájemcům nejen z řad dětí ukáže, jak se správně zachovat v krizových situacích. Součástí programu bude i nábor nových dárců kostní dřeně,“ uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Program Bezpečného nábřeží začne v 9:00 a skončí v 19:00. Jeho součástí budou rovněž statické ukázky současné i historické techniky hasičského záchranného sboru, policie, zdravotnické záchranné služby, celní správy, vodních záchranářů, horské služby či městské policie, která bude vystavená po celé délce Eliščina nábřeží. K vidění budou v nabitém programu také dynamické ukázky práce jednotlivých složek IZS.

Diváci v průběhu celého dne uvidí například ukázky zásahu záchranářského vrtulníku, simulovanou dopravní nehodu s vyproštěním osob, během níž předvedou perfektní spolupráci zasahující hasiči, záchranáři a policisté. Na nábřeží bude možné nejen zhlédnout, ale také si prakticky vyzkoušet ukázky a nácvik neodkladné resuscitace a první pomoci. Policejní pes skočí do Labe, aby zadržel prchajícího pachatele. Své schopnosti předvedou členové potápěčské a lezecké skupiny hasičů, pořádková jednotka zasáhne proti skupině protestujících. Hradečtí strážníci předvedou ukázky ze služební kynologie a sebeobrany.

V rámci doprovodného programu Bezpečného nábřeží bude připravena i preventivní akce Škody Auto nazvaná Bezpečný pátek, v níž se snaží poukázat na to, že pátek je statisticky nejnebezpečnějším dnem na českých silnicích. Zásady bezpečnosti v silničním provozu připomenou i pracovníci BESIPu. Pro děti bude připraven sportovní koutek a napínavou podívanou se stane závod dračích lodí, ve kterém se utkají posádky jednotlivých složek IZS.