Domů Dění v regionech Biotechnologi...

Biotechnologický park v Brně dostal zelenou

0

Inovativní firmy orientované na biotechnologie a biomedicínu se mohou těšit na nový technologický park. Ten vznikne v Brně a rozšíří a doplní oblast univerzitního kampusu Masarykovy univerzity v Bohunicích. Dveře má firmám poprvé otevřít v polovině roku 2015.

„Podpora inovací představuje v současné globalizované ekonomice hlavní konkurenční výhodu vyspělých ekonomik. Jihomoravský kraj se začal věnovat soustavné podpoře inovací, jako první z našich regionů,“ uvedl Michal Hašek.

Hlavním cílem projektu je podpořit rozvoj konkurenceschopnosti jižní Moravy a přenosu výsledků výzkumu a vývoje na trh. „Aktivity realizované v rámci všech tří inovačních strategií nás stavějí na přední místo v oblasti podpory výzkumu, vývoje a inovací nejen v České republice, ale i v rámci střední Evropy,“ dodal Hašek.

Náklady na vybudování biotechnologického parku a podnikatelského inkubátoru Biology Park Brno pokryje z části dotace z Operačního programu Podnikání a inovace, kterou minulý týden schválilo ministerstvo průmyslu a obchodu.

Technologický park vyroste hned u nemocnice

Nový technologický park vyroste hned vedle Fakultní nemocnice Brno a naváže tak na už existující biomedicínský inkubátor Jihomoravského kraje INBIT, pavilon Integrovaných laboratoří biomedicínských technologií ILBIT nebo Středoevropský technologický institut CEITEC.

Brněnský biotechnologický park poskytne firmám více než šest a půl tisíce čtverečních metrů plně vybavených chemických a biotechnologických laboratoří v různých stupních čistoty prostředí, kancelářské prostory a prezentační plochy, primárně určené k realizaci vědecko-výzkumných záměrů a inovačních projektů orientovaných na biologii.

„Zřejmý důraz je kladen na budoucí úzkou spolupráci zástupců podnikatelského a akademického prostředí, čehož je důkazem sama realizace projektu Biology Park Brno, ale i již probíhající výstavba Vědeckotechnického Parku Brno ve spolupráci s VUT v Brně, uvedl ředitel Krajské hospodářské komory jižní Moravy a předseda představenstva společnosti Biology Park Brno a.s. Petr Kostík.