Domů Dění v regionech Botek: EIA pr...

Botek: EIA pro D49 je první vlaštovkou. Věřím, že D55 bude do konce roku následovat

0

Ve středu 23. listopadu Ministerstvo životního prostředí schválilo závazné stanovisko posouzení vlivu na životní prostředí (tzv. EIA) pro první prioritní stavbu v republice. Tou je výstavba dálničního úseku D49 Hulín – Fryšták.

„D49 je jednou ze strategických staveb pro Zlínský kraj, protože zde zoufale chybí propojení dálnice od Hulína směrem na Slovensko. Zpráva, že Ministerstvo životního prostředí dalo souhlas s EIA, je velmi příznivá. Otevírá se tím cesta pro následující návazné kroky,“ řekl Pavel Botek, náměstek hejtmana Zlínského kraje pro dopravu. Vydání závazného stanoviska posouzení vlivu na životní prostředí je nezbytným podkladem pro vydání stavebního povolení.

Stavba respektuje i ekologické limity

„Víme, že jsou tam nějaké problémy, ale věřím, že vydáním EIA ministerstvo závazně garantovalo to, že ta stavba respektuje i ekologické limity, a že nebude důvod stavební povolení nevydat. Jsem stejným optimistou jako pan Chudárek, ředitel ŘSD ve Zlínském kraji, že příští rok stavět začneme,“ doplnil Botek.

„D49 je první vlaštovkou. Neméně důležitou a pro nás stejně zásadní je část D55, stavba obchvatu Otrokovic, takže věříme, že do konce roku bude vydáno rozhodnutí EIA i pro D55, a že budou následovat stejné kroky. Budou to tedy dvě stavby, které příští rok začneme realizovat. Jsme nesmírně rádi, že se tento první a základní krok (EIA) podařil jako u prvních v republice právě ve Zlínském kraji,“ uzavřel svůj komentář náměstek Botek.