Domů Dění v regionech Brno řeší sit...

Brno řeší situaci s parkováním v centru

0

Auto zaparkujete jako do garáže a systém parkovacího domu ho sám automaticky zvedne a umístí do jedné z osmaosmdesáti přihrádek, kde na vás počká, dokud si jej nepřijdete vyzvednout. Netrvá to ani minutu. Tak bude fungovat parkování na ulici Kopečná v Brně, kde vyrůstá nový parkovací dům. Hotový má být příští rok v lednu.

„Parkování v Brně je dlouhodobý problém. Proto jsem přesvědčen, že motoristé ocení umístění tohoto objektu v těsné blízkosti centra města a také moderní použitou technologii při parkování vozidel,“ podotkl předseda představenstva společnosti Brněnské komunikace Petr Kratochvíl.

Další parkovací dům se má začít stavět touto dobou příští rok na ulici Panenská. Připravuje se i projekt parkovacího domu na rohu ulic Šumavská a Veveří. „To je myslím typická plocha, kde by měla být velká parkovací kapacita,“ popsal udusanou plochu u Právnické fakulty Masarykovy univerzity první náměstek brněnského primátora Robert Kotzian s tím, že místo je navíc dobře dopravně dostupné.

Dokončení se také blíží jeden z největších projektů, který má pomoci řešit situaci s parkováním nejen v centru moravské metropole, ale i v okrajových městských částech. „Je to strategie parkování. Dílo má být odevzdáno v první polovině listopadu a předpokládám, že někdy v únoru pak půjde do orgánů města a bude projednáno,“ uvedl Kotzian.

Strategie parkování má narýsovat celou řadu dalších projektů i pro rezidenční parkování ve městských částech. „Věřím, že tím začne nová éra parkování ve městě,“ doplnil Kotzian.