Domů Dění v regionech Cestující na ...

Cestující na Těšínsku čekají od poloviny prosince změny

0

Cestující veřejnou autobusovou dopravou na Českotěšínsku by se měli připravit na změnu související s novým dopravcem v této oblasti.  Od 11. prosince 2016 po dobu deseti let tu bude veřejnou autobusovou dopravu zajišťovat akciová společnost ČSAD Havířov.

Všechny linky provozované novým dopravcem budou plně zařazeny do Integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS. Pro cestující to znamená, že se nezmění tarify, změna ale nastane v platnosti karet vydávaných původním dopravcem – akciovou společností ARRIVA Morava, resp. ČSAD Karviná a. s.

„Cestující, kteří využívají tyto karty, si budou muset vyřídit nové bezkontaktní čipové karty ODISka. Původní karty budou u nového dopravce ČSAD Havířov a.s. platit pouze v případě, že cestující bude mít na kartě nahranou dlouhodobou časovou jízdenku, a zároveň bude mít papírové potvrzení o zakoupení této časové jízdenky. To avšak pouze do 31. ledna 2017,“ upozornil náměstek moravskoslezského hejtmana pro dopravu Jakub Unucka.

Všechny čipové karty ODIS

Nový dopravce ČSAD Havířov bude přijímat i všechny doposud platné karty „ODISka“, sám bude vydávat také vlastní „ODISky“, které platí také u všech ostatních dopravců v ODIS. (Pozn.: Všechny „ODISky“ jsou technicky zcela identické, liší se pouze podle vydavatelů barvou a logem vydavatele).

Od 12. prosince 2016 bude Dopravní infocentrum v Českém Těšíně v ulici Viaduktová 17 provozovat společnost Koordinátor ODIS s.r.o. Na základě požadavků cestujících bude provozní doba začínat již v 6:30 hodin.

Nový dopravce na Českotěšínsku – akciová společnost ČSAD Havířov vzešel z  výběrového řízení v Moravskoslezském kraji na veřejné služby, po dobu smluvního vztahu bude zajišťovat dopravní obslužnost v této části regionu na 18 linkách veřejné linkové osobní dopravy. Zároveň se zavázal, že cestující bude vozit ve zcela nových, ekologických autobusech na CNG.