Domů Dění v regionech Děkan Fakulty...

Děkan Fakulty informačních technologií VUT předal medaile za zásluhy v IT

0

Dvě Medaile za zásluhy o rozvoj informačních technologií ve středu ve vile Tugendhat slavnostně předal děkan Fakulty informačních technologií VUT v Brně Pavel Zemčík. Ocenil tak dvě osobnosti oboru – Pavla Baudiše, zakladatele společnosti AVAST, a Martina Grigara, předsedu představenstva společnosti AUTOCONT.

 

Medaile za zásluhy se letos udělovaly poprvé. Fakulta informačních technologií tak chce ocenit ty, kteří se zasloužili o rozvoj oboru. “Tím plníme nejen svou společenskou povinnost, ale zejména vyjadřujeme úctu těm, kteří dlouhodobě a systematicky pracují v oboru informačních technologií a jejichž práce má pro ekonomiku i společnost velký přínos. Všechny takové lidi ocenit medailí nemůžeme, proto bychom rádi, aby ocenění bylo bráno jako symbol úcty všem, kteří se snaží o rozvoj informačních technologií,” uvedl Pavel Zemčík, děkan Fakulty informačních technologií VUT.

Ta ocenila Pavla Baudiše a Martina Grigara jako příklady velmi úspěšných podnikatelů,  kteří dlouhodobou usilovnou prací vybudovali společnosti s významem přesahujícím Českou republiku. “Pavel Baudiš měl zásadní podíl na vybudování a rozvoji světoznámé firmy AVAST podnikající v počítačovém software, v oblasti antivirových a bezpečnostních technologií. Martin Grigar je zakladatelem významné české firmy v oblasti informačních technologií. AUTOCONT vyrostl na výrobě počítačů, dnes je jeho doménou nejen složitá IT infrastruktura, ale rovněž outsourcing a podnikové informační systémy,” doplnil Pavel Zemčík.

Medaile s motivem Brna, fakulty a IT prvků vznikly v medailérské dílně Petra Kazdy podle návrhu sochaře Michala Vitanovského. Oceněné osobnosti si je z rukou děkana převzaly na slavnostní akci ve vile Tugendhat.

“Je to především ocenění práce celého dnes více než tisícihlavého týmu AUTOCONTu. Potěší o to více, že přichází od brněnského VUT, které bylo jedním z našich prvních opravdu velkých zákazníků a které připravilo výborně do života mnoho z oné tisícovky zaměstnanců,” řekl Martin Grigar. “Ocenění si velmi vážím. Za třicet let v oboru jsem měl tu čas potkat spoustu šikovných lidí, a velká řada z nich byla absolventy právě Fakulty informačních technologií,“ dodal Pavel Baudiš.