Domů Dění v regionech Dny zdraví v ...

Dny zdraví v Bohumíně nabídnou vyšetření zdarma

0

Měření cholesterolu, tlaku, cukru v krvi nebo poradna kožního lékaře či podologická poradna. Preventivních vyšetření budou moci zdarma využít lidé, kteří v pátek 6. října navštíví bohumínské Dny zdraví. Akci připravila městská agentura K3 Bohumín ve foyer kina ve spolupráci s Bohumínskou městskou nemocnicí.

„Dny zdraví pořádáme každoročně na podzim, zájem o ně mají nejen starší lidé, ale čím dál více také střední a mladší generace. Nejvíce lidí chodí v dopoledních hodinách, letos se navíc snažíme vyjít vstříc i pracujícím lidem, proto jsme akci prodloužili až do odpoledních hodin,“ uvedl ředitel K3 Bohumín Karel Balcar s tím, že zdravotní péči obstarají odborníci z Bohumínské městské nemocnice. Kdo má zájem, může si nechat změřit krevní tlak, hodnoty cukru v krvi a připraven bude i dermatolog, s nímž lze konzultovat stav mateřských znamének či změny kůže. Nabídku doplní poradna v oblasti potíží s chodidly.

Podle zkušenosti bohumínských zdravotníků z minulých let je největší zájem veřejnosti o zjištění hodnot cholesterolu a cukru. Právě cholesterol je v současné době často medializovaným strašákem, který bývá spojován se vznikem aterosklerózy, kardiovaskulárních poruch a dalších obtíží. A cukrovka je jedním z nejčastějších neduhů, kterým lidé trpí, s tímto onemocněním se podle Diabetické asociace léčí přes 800 tisíc lidí. „Dny zdraví mohou pomoci včas odhalit prvotní příznaky, o kterých sami lidé ani netuší. Zdravotníci je pak nasměrují a poradí jim, jak účinně změnit životní styl a jakého odborníka případně vyhledat,“ dodal Balcar.

Akce začíná v 9 hodin ráno a trvá do 17 hodiny odpolední. Partnerem Dnů zdraví jsou Bohumínská městská nemocnice a město Bohumín.