Domů Dění v regionech Do Brna míří ...

Do Brna míří zahraniční investoři. Zajímá je výzkum a vývoj

0

Zahraniční investoři mají o Brno stále zájem. Potvrdila to švýcarská nadnárodní skupina Baumer. Společnost si totiž pro jeden ze svých projektů vybrala právě jihomoravskou metropoli. Do konce března zde otevře nové vývojové centrum, ve kterém najde práci několik desítek místních odborníků. Baumer tak zavítá do Česka vůbec poprvé.

Brno bylo jasnou volbou

To, že Baumer v Brně otevře nové vývojové středisko, není významnou událostí jen na krajské, ale i na celostátní úrovni. Podle slov ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby zvyšují takovéto projekty konkurenceschopnost Česka na mezinárodním trhu.

Při výběru vhodného místa pro nové centrum pomáhali společnosti Baumer projektoví manažeři agentury CzechInvest. Brno vybrali hlavně kvůli vysoké úrovni místního podnikatelského prostředí, možnosti spolupráce s univerzitou a výhodné poloze.

K úspěchu přispěla agentura CzechInvest

CzechInvest slaví na jihu Moravy úspěchy už dlouho. „Jihomoravský kraj co do počtu investic zprostředkovaných agenturou CzechInvest a přislíbených pracovních míst dlouhodobě mezi regiony vede,“ komentoval úspěch agentury Petr Očko, ředitel sekce fondů EU Ministerstva průmyslu a obchodu, který je zároveň pověřený i řízením agentury CzechInvest.

„Každý takový projekt je signálem pro další potenciální investory, že Česko není pouze o montovnách, ale také o výzkumu, vývoji a inovacích,“ dodal k tomu ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

Společnost klade důraz na výzkum

Výzkumná pobočka v Brně by se měla stát součástí rozsáhlejší mezinárodní sítě kompetenčních center společnosti Baumer. Jejich rolí je dle vedení firmy především implementace inovativních a kvalitativních standardů společnosti. „Výzkum a vývoj jsou základním kamenem naší firemní strategie“ říká k tomu Martin Neumeister, vedoucí brněnského centra Baumeru.

Vzniknou nová pracovní místa

Moravanům přinese otevření výzkumné pobočky hlavně nové pracovní příležitosti. Baumer má zájem zejména o testovací a softwarové inženýry. Těch plánuje společnost přijmout do poloviny roku 2013 kolem deseti. V následujících třech letech by se počet zaměstnanců měl dle plánů vedení zvýšit o dalších dvacet až třicet odborníků.

Dohromady zaměstnává společnost Baumer kolem 2500 pracovníků v celkem osmnácti zemích světa. Na trhu přitom tato rodinná firma existuje již šedesát let a řadí se k předním světovým výrobcům průmyslových snímačů. Jejím oficiálním sídlem je město Frauenfeld ve švýcarském kantonu Thurgau.

Žádné komentáře

Napište komentář