Domů Dění v regionech Elektronická ...

Elektronická úřední deska šetří ve Zlíně papír i místo

0

Klasickým úředním deskám s tištěnými vývěskami ve Zlíně odzvonilo. Magistrát totiž začal zveřejňovat informace výhradně přes interaktivní elektronické úřední desky v podloubí radnice na náměstí Míru.

Elektronické úřední desky mají podle zaměstnanců magistrátu celou řadu výhod. „Především umožní výrazně šetřit papír. Pro příklad: jen na úřední desce v oknech radnice bylo měsíčně zveřejněno až šest set listů formátu A4,“ upozornil vedoucí Odboru vnitřní správy magistrátu Jiří Jelínek.

Městský úřad tak vyřešil i dlouholetý problém s místem na klasických úředních deskách. „Ty už kapacitně nestačily,“ dodal Jelínek s tím, že uveřejňované dokumenty jsou nadále k přečtení i na webových stránkách města v sekci Občan – úřední deska.

Magistrát sbíral zkušenosti

Přechod na elektronickou úřední desku magistrát dlouho připravoval. Úředníci se zajímali i o zkušenosti svých kolegů z jiných měst, která na tento způsob zveřejňování informací přešla dříve. Úřad také nechal v předstihu nainstalovat elektronickou úřední desku do podloubí radnice.

„Její obsluha je velmi jednoduchá. Od uživatelů jsme zatím nedostali žádné negativní reakce,“ ujistil Jelínek. Může se podle něj ale stát, že si někdo nebude vědět s obsluhou desky rady. „V těchto případech jsou připravené pomoci pracovnice informačního centra, které se nachází hned u vstupu do radnice,“ doplnila tajemnice magistrátu Helena Eidová.

Elektronická deska je obrazovka s šesti tlačítky. Díky nim mohou zájemci v dokumentech listovat nebo si je zvětšit z formátu A4 na formát A3. Dodavatele vybral magistrát pomocí veřejné zakázky a město za desku zaplatilo téměř dvě stě třicet tisíc korun. Na starou úřední desku začnou úředníci místo vyhlášek vyvěšovat pozvánky na zajímavé akce ve městě.