Domů Dění v regionech Hodonín odvol...

Hodonín odvolal starostu

Lubor Šimeček skončil ve funkci hodonínského starosty. Zastupitelé ho odvolali kvůli podezření z korupce při jednání o výstavbě sluneční elektrárny na Pánově. Do čela radnice zvolili zastupitelé dosavadní místostarostku Milanu Grauovou.

„V dané situaci bylo odvolání starosty Šimečka jediným možným řešením,“ uvedla nová starostka. Proti odvolání starosty nezvedl ruku jediný zastupitel. „Neznamená to ale jednoznačné uznání viny. Podezření i jeho medializace však vrhalo špatný stín nejen na hodonínskou radnici, ale také na ODS,“ dodala Grauová.

Ta má v plánu pokračovat v již započatých projektech a odstartovat ty, které jsou už připraveny. „Do října je velmi málo času na prosazování nějaké nové koncepce. Mám v hlavě ale několik nových plánů jak snížit důsledky ekonomické recese a nezaměstnanosti v Hodoníně,“ popsala Grauová své plány.

Jestli bude chtít obhájit funkci starostky i po říjnových volbách zatím ale neví. „Na takové rozhodnutí jsem ve funkci zatím příliš krátkou dobu. Zatím si přeji, aby se uklidnila atmosféra mezi vedením i zaměstnanci a abychom se v klidu mohli pustit do práce,“ řekla Grauová.

Jiné plány má naopak bývalý starosta Šimeček. Tvrdí, že jde o nedorozumění a manipulaci a že je jeho odvolání nespravedlivé. Jak řekl deníku MF DNES, zvažuje, že se bude bránit v občanskoprávním řízení a že komunální politiku opustit nehodlá.

Žádné komentáře

Napište komentář