Domů Dění v regionech HTC v Brně mo...

HTC v Brně možná mobily opravovat nebude. Projekt centra, které mělo zaměstnat tisíc lidí, stojí

0
HTC

Měla se v něm opravovat velká část mobilů této značky, teď je však osud opravárenského centra HTC v Brně nejistý. Tchajwanský výrobce smartphonů se rozhodl pozastavit většinu svých celosvětově běžících projektů. Brněnské centrum je jedním z nich.

„Do časové prodlevy se projekt dostal, protože vedení společnosti se nyní věnuje situaci na asijských trzích,“ informovala mluvčí agentury CzechInvest Petra Menclová.

Pro českou ekonomiku přitom centrum představovalo potenciální přínos blížící se miliardě korun. V jihomoravské metropoli by s jeho otevřením vzniklo až tisíc nových pracovních míst.

Podle zpráv CzechInvestu však HTC přestalo sjednávat další smlouvy a dohody s dodavateli, včetně developera a personálních agentur.

Pozastavení projektu ale nemusí nutně znamenat úplnou stopku. „Naopak, připravovaný byl mimo jiné i z toho důvodu, že měl společnosti přinést významné provozní úspory. Silným argumentem budoucí životaschopnosti projektu je mimo jiné i to, že společnost nežádala o investiční pobídky,“ uvedla Menclová.

Zájem, aby HTC nakonec v Brně své centrum skutečně otevřelo, má i Jihomoravský kraj. „Mohu potvrdit, že jsem včera jednal s generálním ředitelem CzechInvestu a společně hledáme cesty, jak investici HTC udržet u nás na jižní Moravě,“ sdělil jihomoravský hejtman Michal Hašek.