Domů Dění v regionech Jihlava neztr...

Jihlava neztratí obří dotaci na opravu kanalizace. Práce můžou konečně začít

0

Jihlava může konečně zahájit rekonstrukce některých částí zastaralé kanalizační sítě. Radnice podepsala smlouvy se Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK), se kterým vede vleklý spor o vydání vodohospodářského majetku. Kvůli půl druhého roku trvajícím tahanicím hrozilo, že propadne i sto milionů korun dotací, které má město na opravy kanálů dostat.

„Podpis těchto dohod je velký úspěch, možná větší, než si v tuto chvíli uvědomujeme. Už nás dělilo opravdu jen několik dní od toho, aby propadly dotace asi sto milionů korun na velký vodohospodářský projekt,“ oddychl si primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal. Pokud by město o dotace přišlo, podle zákonů by navíc muselo ušlé peníze požadovat po SVAK.

To se však, zdá se, nestane a Jihlava se konečně může pustit do dlouho očekávané rekonstrukce v ulicích Brněnské a Křížkově. Začne i velký projekt páteřních kanalizačních větví. Dohoda města a SVAK se týká i připravovaného projektu rekonstrukce v ulici Srázná.

Primátor: Skoncujeme s tím tankodromem

„Po tolika letech slibů a odkládání můžeme konečně začít opravovat Brněnskou ulici, skoncovat s tím tankodromem, ve Srázné ulici zrovna tak. Na nevyhovující kanalizaci se zastavily některé projekty, respektive rozvoj města. Nebudou to technicky a organizačně snadné akce, ale konečně dáme to nejhorší v této oblasti do pořádku,“ komentoval situaci Vymazal.

Start pro město zásadních rekonstrukcí dosud blokovala skutečnost, že SVAK zatím odmítal vydat Jihlavě její vodohospodářský majetek. Město tak nemohlo investovat do infrastruktury, kterou nevlastní. Díky dohodám Jihlava do kanalizace konečně investovat může.

Nicméně podepsané smlouvy ani očekávané opravy kanalizace ještě neznamenají konec celého problému. SVAK městu všechen jeho majetek ještě nevydal. „Ještě nás čeká další práce, ale věřím, že už vše bude směřovat k úspěšnému konci,“ dodal primátor Jaroslav Vymazal.

Žádné komentáře

Napište komentář