Domů Dění v regionech Jihlava se od...

Jihlava se od začátku února pochlubí novým webem

0

Na adrese www.jihlava.cz od začátku února najdete nový web města Jihlavy. Zcela se změnil jeho vzhled i struktura. „Weby měst musí unést obrovské množství požadavků, které jsou na ně kladeny. Snahou bylo najít co nejjednodušší, přehledné a intuitivní řešení. Změnám předcházel i průzkum požadavků uživatelů,“ představuje nové stránky náměstek primátora pro oblast informatiky Jaromír Kalina.

Nový jihlavský web odpovídá současným technologickým a designovým trendům. „Responzivní design umožňuje plnohodnotné zobrazování a funkčnost na různých zařízeních ať na různě velkých monitorech počítačů a notebooků, tak na tabletech či mobilních telefonech,“ říká vedoucí odboru informatiky Vladimír Křivánek.

Nová informační architektura

Dodavatel webu společnost Webhouse vytvořil novou informační architekturu, podle níž jsou všechny informace na webu řazeny. „Nabídka témat by měla pokrýt většinu požadavků, s nimiž uživatelé na stránky přicházejí. Analýzy například ukazují, že návštěvníci webu se daleko častěji zajímají o to, jak si vyřídit občanský průkaz, než o úřední desku. Podle toho je web postaven,“ uvádí technický ředitel firmy Vít Savický. Redakční systém jihlavského webu eviduje více než 26 tisíc dokumentů a přes osm tisíc fotografií.

Nový web Jihlavy nadále zajišťuje služby, které jeho návštěvníci už běžně využívají, jako je např. rezervace času na vyřízení dokladů nebo informace o stavu jejich vyřízení. Dostupnější jsou nyní například informace o událostech v kulturním a sportovním kalendáři, přístupy k nabídkám poledních menu jihlavských restaurací nebo aktuálně informace o lyžařských stopách v okolí města.

Soudobým požadavkům odpovídá i design webu z dílny grafičky Evy Bystrianské. „Dávno pryč jsou doby blikajících objektů a přehuštěných stránek. Trendem je úspornost, přehlednost, vkus. To nový design skvěle splňuje. Jsem si jist, že se návštěvníci na novém webu Jihlavy rychle zorientují a budou s jeho užíváním spokojeni,“ dodává náměstek primátora Jaromír Kalina.