Domů Dění v regionech K dobrovolným...

K dobrovolným hasičům v Jihomoravském kraji míří osmadvacet milionů korun

0

Sbory dobrovolných hasičů v obcích by se měly dočkat vítané finanční injekce. Rada Jihomoravského kraje dnes doporučila krajským zastupitelům, aby schválili osmadvacetimilionovou dotaci pro jihomoravské dobrovolné hasiče. Peníze by jim měly posloužit hlavně k nákupu nového vybavení.

Co konkrétně si můžou hasiči za miliony z kraje pořídit? Dotace má sloužit hlavně k zlepšení výbavy a výzbroje jednotek dobrovolných hasičů zapojených do integrovaného záchranného systému kraje. Za peníze z dotací si tak pořídí či nechají opravit auta, cisternové stříkačky, zásahovou a pracovní výstroj a výzbroj a speciální vybavení pro záchranné a likvidační práce.

„Šlo o dvě stě pět žádostí ze všech okresů jižní Moravy. Tento dotační titul vypisujeme od roku 2009. Doporučení na rozdělení této částky připravila odborná komise složená z hasičů a krajská rada jejich návrh akceptovala,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Za uplynulé roky už kraj do jednotek dobrovolných hasičů investoval sto osmdesát milionů korun. Je to už znát na hasičském vybavení,“ doplnil Hašek. Od příštího roku bude kraj přes tento dotační program nově přispívat také na údržbu a obnovu hasičských zbrojnic.