Domů Dění v regionech Královehradec...

Královehradecký kraj poskytne zálohu 6,5 milionu korun na zvýšení mezd řidičů

0

Poskytnutí mimořádné zálohy na odměnu dopravním firmám na měsíce leden až březen ve výši 6,5 milionu korun schválili krajští radní. Finanční záloha má sloužit všem dvanácti dopravcům na pokrytí alespoň části výdajů s navýšením mezd řidičů, které mají v souvislosti s novým nařízením vlády. Kraj tak chce předejít případným problémům s vyplácením mezd.

Dopravcům poskytneme zálohu ve výši 6,5 milionu korun, které by měly být použity na navýšení mezd řidičů. S dopravci ještě nemáme vzájemně detailně vyčísleny  jejich skutečné náklady, které s navyšováním mezd mají, ale nechceme, aby na to doplatili řidiči autobusů, proto nyní uvolňujeme tuto mimořádnou zálohu, kterou poskytneme všem dvanácti dopravcům,“ řekl první náměstek hejtmana zodpovědný za oblast dopravy Martin Červíček.

Druhé finanční posílení

V letošním roce se přitom jedná už o druhé finanční posílení, které Královéhradecký kraj na platy řidičů uvolnil. „Bez ohledu na nařízení vlády jsme už od nového roku v rámci smluv a stanovené indexace mzdových prostředků navýšili objemy peněz autodopravcům o zhruba 7,5 milionu korun,“ doplnil náměstek Červíček.

Předpokládá se, celkový součet krajem poskytnuté částky na indexaci mezd a dalších částek určených na pokrytí navýšení mezd v souvislosti s novým nařízením vlády překročí již v minulosti avizovaných 40 milionů korun. Další jednání s dopravci, kde by měl být mechanismus prokazatelné ztráty s navyšováním mezd vzájemně objasněn, má náměstek hejtmana pro dopravu Martin Červíček naplánováno na 15. 2. 2017. „Předpokládám, že se domluvíme na prokazatelných ztrátách a pomoci kraje při problémech souvisejících s navýšením mezd a pochopitelně vícenáklady budeme požadovat po státu,“ uvedl náměstek hejtmana Martina Červíček.