Domů Dění v regionech Květen patří ...

Květen patří bezpečnosti – PYROS/ISET/INTERPROTEC v Brně

0
IDET

Ve dnech 19. – 21. května 2015 se bude na brněnském výstavišti konat nejen Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET, ale také 17. mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS, Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET a 12. mezinárodn veletrh prostředků osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí INTERPROTEC. Spojení takto specializovaných výstavních akcí nabízí jedinečnou příležitost získat na jednom místě komplexní informace, setkat se se svými zákazníky či dodavateli a navázat nové kontakty.

Na veletrhu se budou prezentovat významné státní instituce. Ukázky své práce a vybavení představí návštěvníkům GŘ HZS, Policie ČR, Sdružení dobrovolných hasičů, Moravská hasičská jednota, Městská policie Brno, Generální ředitelství cel či Správa státních hmotných rezerv.

Na veletrzích PYROS a ISET se představí několik nových firem, například společnost CULATELO bude prezentovat vak na vodu o objemu 100 m3. A ohlášeny jsou také novinky, firma JaGa představí nové řady bateriového a kombinovaného nářadí Holmatro. Společnost Agrotec na letošním Pyrosu již tradičně představí svou nabídku v oblasti požární techniky. Novinkou je spojení Agrotecu a výrobce špičkové požární techniky Magirus. Agrotec tak představí „vlajkovou loď“ společnosti Magirus, nejvyšší žebřík s kloubovým ramenem na světě. Z dalšího sortimentu uvidíte cisternovou automobilovou stříkačku Magirus, dále pak dopravní hasičské zásahové automobily postavené ve spolupráci s renomovanou společností Ivacar na platformách a Iveco a Fiat Professional. Nordstahl představí mimo jiné již druhou generaci elektrohydraulického vyprošťovacího zařízení Lukas. Společnost Prabos bude prezentovat profi zásahovou obuv Demon Fire III. generace, plně vybavenou pro profesionální hasičské jednotky. A také novinku RESCUE obuv pro hasiče a záchranáře, vybavenou speciální technologií CROSSTECH se zvýšenou chemickou ochranou proti průniku krve a tělních tekutin. Firma TOP CENTRUM – Jaroslav Novák nabídne profesionální nářadí od světových výrobců Milwaukee, Virax, Knipex, Bessey, teleskopické žebříky Telesteps, kufry a brašny na nářadí Parat a stavební mechanizaci značek Atlas Copco a Husqvarna. Společnost Věra Hevrová bude prezentovat vodotěsné obleky AGAMA. APOS představí evakuační podložky SKI SHEET. Spektra Vision přiveze speciální zásahové termokamery včetně novinky – typu ISG X380.

Kromě desítek komerčních firem se na veletrh PYROS intenzivně připravují také profesionální a dobrovolní hasiči. Hasičský záchranný sbor České republiky představí svou činnost jednak ve svém stánku v pavilonu F na zhruba 400 m2, tak v rámci dynamických ukázek před pavilonem.

V pavilonu F naleznou návštěvníci nejmodernější hasičskou techniku, od Tatry 815 – brodilky, přes rychlý zásahový automobil, terénní čtyřkolku až po motorový člun. Svou činnost a techniku představí také výjezdové vozidlo chemické laboratoře HZS ČR, kde bude možnost seznámit se s tím, jak probíhaly rozbory metyl alkoholu v roce 2014. Instalován bude také nafukovací stan se sprchou, sloužící k dekontaminaci osob a mobilní operační středisko.

Odvážlivci z řad veřejnosti si budou moct vyzkoušet tvrdou práci hasiče a v plné výstroji s dýchacím přístrojem zdolat na čas opičí dráhu, která pro ně bude připravena. Hasík (preventivně výchovný program HZS ČR) si pro dětské návštěvníky připravil řadu soutěží, například si budou moci vyzkoušet svojí šikovnost při simulovaném hašení hořícího domku.

V rámci venkovních ukázek se mohou návštěvníci těšit například na náročný zásah vyprošťování z havarovaného autobusu, představena bude práce hasičů – střelmistrů a proběhnou i ukázky správného hašení vzníceného oleje. Ukázky budou zajišťovat příslušníci HZS Jihomoravského kraje, vnitřní expozice bude zabezpečena společně s MV – generálním ředitelstvím HZS ČR.

Policie České republiky kromě ukázky nových uniforem, zbraní a nových donucovacích prostředků představí i modernizovaný vozový park využívaný pořádkovou a dopravní policií. K vidění budou i speciální vozidla, chybět nebude ani letecká technika. Návštěvníci mohou shlédnout například vozidlo policejních potápěčů Mercedes Sprinter 4×4, které je unikátem v celosvětovém měřítku.

Městská policie Brno bude na výstavišti prezentovat preventivně výchovné činnosti, přijede totiž speciální autobus MOBIDIK, ve kterém strážníci přibližují dospělým i dětem užitečné skutečnosti týkající se prevence kriminality. Kromě něj bude na expozici také služební elektroskútr MP značky E.ON či kontaktní vozidlo VW Transporter.

Mezi vystavovateli veletrhu INTERPROTEC jsou firmy z osmi zemí, mimo jiné například 3C Systems, Portwest Ltd., Singing Rock, Klatt s.r.o., Enviform, Rostaing či Mapa Professionel.

K vidění opravdu kompletní nabídka produktů pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci. Firma 3C Systems představí jedinečný systém bezpečnostních zábran na bázi polymerů s vysokou pružností a odolností A-SAFE, jejichž předností oproti kovovým je především snadná manipulace a jednoduchá údržba. Ochranný pracovní oblek proti elektromagnetickému záření ESO 1 LOKATOR a ESO 2 ALEXANDER bude prezentovat firma I. Českomoravská obchodní společnost. Tyto obleky byly vyvinuty ve spolupráci s polskou firmou Stanislaw Osajda na základě poptávky Armády Polské republiky a jsou určeny k ochraně před elektromagnetickými vlnami a elektrickými poli v dosahu pásma o kmitočtu VHF (od 30 MHz do 300 MHz) a pro pásma o kmitočtech L, S, C a X. Společnost DermaGuard bude nabízet stejnojmenný hypoalergenní hydratační bariérový krém, který chrání proti nejširší škále škodlivých látek, aniž by poškodil nebo zasáhl do normálních funkcí pokožky. ENVIFORM vystaví pohodlný a prodyšný ochranný oděv ENVIFORM ANTISPLASH®, který má mnohostranné použití a využijí ho zejména bezpečnostní složky či pracovníci v energetice, hutním průmyslu, strojírenství a stavebnictví. Kromě toho se zájemci mohou na expozici dozvědět více o APPL, tedy metodě pro stanovení psychofyziologické zátěže zaměstnanců. Německá společnost Hughes Notduschen GmbH přijede s několika typy dekontaminačních sprch pro nouzové případy a také s nejprodávanější dekontaminační oční jednotkou Eyebath STD-45G. Firma Klatt s.r.o. představí širokou nabídku ochranných pomůcek, mimo jiné i novinku od výrobce CAMLOCK – dýchací masku FASTmask, která poskytuje okamžitou celoobličejovou ochranu do pěti vteřin. Ochranné pracovní rukavice pak představí francouzské firmy Mapa Professionel a ROSTAING a anglická společnost Dickies.

Velkou pozornost budou určitě poutat také bezpilotní prostředky, tzv. drony. S prací svých výzkumných středisek se představí VUT Brno a ČVUT Praha a jednotliví vystavovatelé mohou využít IDET Arenu pro praktické ukázky dronů v akci.

Součástí veletrhu je samozřejmě také odborný doprovodný program, kde experti na obranné a bezpečnostní technologie diskutují o aktuálních tématech. Zahajovací konference Security Trends se za účasti ministra obrany bude zabývat zejména trendy, hrozbami a výzvami v oblasti bezpečnosti, novými technologickými trendy pro bezpečnější Evropu a vědou a výzkumem jako prostředkem pro rozvoj společnosti. Organizátorem odborného programu veletrhu INTERPROTEC je opět Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, které rovněž převzalo nad veletrhem záštitu. Partnery veletrhu jsou Státní úřad inspekce práce a Výzkumný ústav bezpečnosti práce. Po čtyřech letech se vracíme k terénnímu polygonu IDET Arena, který je zajímavý zvláště pro návštěvníky. Třikrát denně na něm budou probíhat ukázky nejen armádní, ale i hasičské a policejní techniky, bezpilotních prostředků, ukázky zásahů apod.