Domů Dění v regionech Nahlédněte mě...

Nahlédněte městům pod pokličku

0

Nadace Partnerství ve spolupráci s partnery Vás srdečně zve na odbornou mezinárodní konferenci Město pod pokličkou 2015  s tématem Veřejný prostor v plánování / veřejný prostor v proměně, která se bude konat v úterý 8. 12. 2015 od 10.00 v Otevřené zahradě Nadace Partnerství, Údolní 33, Brno. 

Nahlédnout do své kuchyně Vás tentokráte nechají zástupci českých, slovenských, rakouských měst a aktivních skupin, které usilují o rozvoj veřejných prostranství vlastním přístupem.

Akce je určena především zástupcům veřejné správy, kteří mají v kompetenci plánování a realizaci veřejných prostranství, dále všem architektům, urbanistům, neziskovým organizacím a aktivistům.

Předběžný program naleznete níže. Více informací a registrace na www.prostranstvi.cz/konference

Neziskové organizace mohou využít zvýhodněné vstupné 800 Kč s DPH.

Kontext konference

Zájem o veřejný prostor neklesá. Řada měst začíná přistupovat k plánování veřejného prostoru systematicky. Vznikají koncepce, generely a strategie pro veřejná prostranství, Praha má první český manuál tvorby veřejných prostranství. 

Do těchto snah vstupují opakovaně stále zkušenější a organizovanější občanské aktivity, které nechtějí jen čekat na plány a strategie, chtějí vidět změnu tady a teď. Jak v tom hledat rovnováhu? Jak chceme město zažívat jinak a jak se v něm zabydlet natrvalo?  Kde jsou meze obou přístupů a kde se tyto dva přístupy mohou potkávat? 

Program_Nadace_Partnerstvi