Domů Dění v regionech Na Vysočině f...

Na Vysočině finišují práce na krajských silnicích. Uzavírky brzy skončí

0
krajské silnice

Většina z uzavírek na krajských silnicích na Vysočině skončí už v závěru října. Provoz se vrátí například na frekventovaný Pražský most v Jihlavě a autům se po generální opravě otevře i Žižkova ulice v Havlíčkově Brodě. S rozsáhlými opravami silnic by měli řidiči na Vysočině počítat ale i příští rok.

„Dokončeny jsou opravy v Okrouhlici na silici II/150 nebo na mostě v Černovicích. Ve Velkém Meziříčí se doprava vrátí do ulic Sokolovská a Karlov, stejně jako na Hrotovickou ulici v Třebíči,“ informoval o dalších končících uzavírkách náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.

Řidiči ale projedou i po některých silnicích, na kterých budou práce pokračovat i v listopadu. „Na silnici II/405 na průtahu Zašovicemi bude doprava organizována od začátku listopadu v režimu průjezdu stavbou. V místě bude dodavatel stavby provádět dokončovací práce, ty ale nebudou představovat takovou překážku, aby bylo nutné protahovat úplnou uzavírku,“ doplnil Joukl.

Pracovat se ale bude i v listopadu

Další krajské stavby dokončí dělníci na silnicích II. a III. tříd do poloviny listopadu. Mezi ně patří například most 34413-1 v Rozsochatci, most 112-049 u Bácovic, III/11244 křiž. II/1132 – lom Nemojov – křiž. III/11246 nebo III/13421 Rácov průtah.

Finišují i práce na úseku II/345 Golčův Jeníkov – Chotěboř (mosty Vilémov a Točice), kde se aktuálně jedná o provádění zimní údržby. Ještě do prvního sněhu, tedy v průběhu listopadu, plánuje Krajská správa a údržba silnic Vysočiny opravit silnice po položení kanalizace na průtahu Bory a bez nutnosti uzavírky opravy ulice Lipnická v Havlíčkově Brodě.

Nové projekty brzdí přechod na nové programovací období

I v příštím roce se Vysočině dopravní omezení spojená s modernizací silniční páteřní sítě nevyhnou. Díky evropským dotacím naváže na letošní přípravné práce například stavba na II/602 u Velkého Meziříčí na východ směr Jabloňov, kde vyroste nová okružní křižovatka usnadňující výjezd a nájezd na D1. Bezpečnost silničního provozu ve směru z Jihlavy na Třebíč má zlepšit stavba obchvatu Příseky a avizovány jsou práce na průtahu Chotěboří nebo na silnici II/347 Světlá nad Sázavou – Humpolec.

„Vysočina má připraveny i další projekty, které ale brzdí absence možnosti čerpání dotací z EU v plánovacím období 2014 – 2020. Dokud nebude na vládní úrovni projednáno s EU čerpání dalších zdrojů, nemůže Kraj Vysočina zahájit avizované projekty, kterými je například pokračování modernizace II/150 včetně dvou mostů a nových povrchů v úseku Okrouhlice – Dobrá,“ uzavřel Joukl.