Domů Dění v regionech Na Zlínsku ot...

Na Zlínsku otevřou čtyřkilometrový obchvat za tři sta milionů korun

0

Obchvat Holešova, největší investiční stavba v historii Ředitelství silnic Zlínského kraje, se chýlí ke konci. První auta vyrazí na silnici, která svede tranzitní dopravu mimo střed města, už tento pátek. O celé dva měsíce dříve než bylo v plánu.

„Zhotovitel vyšel vstříc našemu požadavku a uvede obchvat do zkušebního provozu o dva měsíce dříve, než se původna plánovalo,“ řekl Bronislav Malý, ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje, které stavbu obchvatu platí.

Uleví se tak lidem z vesniček, přes které vedly kvůli stavbě obchvatu objížďky. Řidiči zase projedou přes Holešov dál na Zlín snáz a pohodlněji. „Jsme rádi, že se obchvat podaří zprůjezdnit ještě před začátkem nového školního roku,“ dodal Malý.

Holešov leží třináct kilometrů severozápadně od krajského města a dopravní situaci v centru tam doposud komplikovali řidiči, kteří Holešovem projížděli při cestě na Zlín nebo Bystřici pod Hostýnem. Právě s tím má nový obchvat pomoci.

Zbrusu nová silnice

Auta mířící do těchto měst tak už nebudou jezdit přes centrum Holešova, ale pojedou po zcela nové silnici. Tu dělníci postavili takříkajíc „na zelené louce“ a je dlouhá bezmála čtyři kilometry. Obchvat má dva jízdní pruhy a jeho součástí je i nadjezd přes železniční trať.

Celá stavba přišla podle smluv na téměř 292 milionů korun. Ze tří čtvrtin ji ale pokryjí dotace z evropských fondů Regionálního operačního programu Střední Morava. Jedná se tak o největší investiční stavbu v historii Ředitelství silnic Zlínského kraje.

Část peněz z rozpočtu stavby spolknou opravy rozbitých silnic, po kterých vedly objížďky. „Hned po zprovoznění obchvatu uskutečníme podrobnější prohlídku dosavadních objízdných tras a ještě před zimou vyspravíme vážnější poruchy. V rozpočtu stavby obchvatu se na tyto nezbytné opravy objížděk pořítalo s asi čtyřmi miliony korun,“ uvedl Malý.

Žádné komentáře

Napište komentář