Domů Dění v regionech Nebezpečné př...

Nebezpečné přechody na Vysočině a jižní Moravě dostanou světla

0

Pět nejnebezpečnějších přechodů na Vysočině a jižní Moravě plánuje osvětlit společnost ČEZ. O tom, které přechody se osvětlení skutečně dočkají, ale rozhodne veřejnost. Lidé o tom mohou hlasovat až do nadcházejícího pátku.

Mezi nominovanými přechody volí hlasující tři nejnebezpečnější, u kterých by se podle jejich názoru hodilo osvětlení instalovat. Další dva přechody v každém regionu pak ještě vyberou odborníci z Dopravní policie a BESIP.

Zatím se zdá, že lidé mají o bezpečnost na silnicích zájem. „Překvapuje mne množství občanů, kteří se do hlasování zapojují. Jsou mezi nimi jistě řidiči i chodci,“ řekl člen odborné komise Milan Stejskal, koordinátor BESIP pro kraj Vysočina.

Na první čtyři místa se zatím dostaly přechody v Jihomoravském kraji, hned za nimi je průběžně pátý přechod pro chodce na ulici Jihlavská ve velké Bíteši. Osvětlení se ale dočkají jen první tři. „Výběr zbývajících dvou přechodů proběhne dle našeho společného odborného stanoviska,“ dodal za komisi Stejskal.

Výsledky hlasování zveřejní ČEZ v týdnu od sedmadvacátého do jednatřicátého května. V červnu a červenci pak přidělí Nadace ČEZ granty vybraným městům a obcím, které zpracují projekty, rozpočty a zahájí stavební řízení.

Aktuální stav hlasování naleznete ZDE.