Domů Dění v regionech Nejlepším ino...

Nejlepším inovátorem v Jihomoravském kraji je kybernetický ochránce firemních sítí

0
inovační vouchery

Sídlí v Brně a v oblasti monitorování a behaviorální analýzy patří ke světové špičce. Teď je navíc společnost FlowMon Network, která firmám po celém světě pomáhá zlepšovat správu počítačových sítí a jejich zabezpečení proti kybernetickým útokům, oficiálně nejlepším inovátorem na jižní Moravě.

Titul NEJinovátor Jihomoravského kraje 2015 si firma vybojovala v konkurenci téměř 200 firem. Získávají jej společnosti se sídlem nebo významnými aktivitami v regionu a nejlepším řízením inovací. „U přihlášených odborná porota posuzovala význam inovačních aktivit pro Jihomoravský kraj, úroveň spolupráce s akademickou sférou, vztahy vůči zaměstnancům i zákazníkům, či vliv na reprezentaci kraje v zahraničí,“ objasnil systém hodnocení prvního kola David Šeich, předseda Unie malých a středních podniků ČR, která soutěž vyhlašuje.

O celkovém vítězi rozhodly výsledky inovačního auditu, ve kterém nejvíce zabodovala právě FlowMon Networks. „Z výsledků auditu vyplynulo, že firma má nejlépe zvládnutou inovační strategii, vysoce kvalifikované zaměstnance podílející se na výzkumu a vývoji a výborně vybudovaný inovační management,“ komentoval výsledky Karel Kouřil, ředitel Podnikatelského a inovačního centra BIC Brno, které inovační audity ve firmách realizovalo. Úroveň vítěze podle něj přesahuje laťku běžnou nejen v Česku, ale i v řadě dalších evropských zemí.

Druhé a třetí místo získaly společnosti STROJÍRNA OSLAVANY, která vyrábí tlumiče pro kolejová vozidla, a vítěz loňského ročníku firma ASIO působící v oblasti čištění odpadních vod. Podle jihomoravského hejtmana Michala Haška jsou to právě inovativní firmy, které mají klíčový vliv na celou ekonomiku a prosperitu regionu. „Jsou stabilnější, mají vyšší šanci prosperovat a přitahují investice ze zahraničí,“ zhodnotil.

Novinkou letošního ročníku soutěže NEJinovátor byla kategorie Nejlepší malá firma roku pro firmy,které zaměstnávají méně než 50 zaměstnanců. Titul získala společnost MSR Engines, výrobce unikátního JetSurfu, který díky závodnímu motoru umožňuje surfování o rychlosti až 55 km/h. Speciální cena Skokan roku byla udělena firmě PLASMAMETAL, která disponuje technologií plazmového nanášení vrstev.