Domů Dění v regionech Nejlepší loňs...

Nejlepší loňská investice stojí na Vysočině

0

Nejlepší investicí loňského roku je Pavilon urgentní a intenzivní péče krajské Nemocnice v Jihlavě. Získal totiž ocenění TOP INVEST 2012 za nejlepší tuzemský investiční záměr. Cenu uděluje Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a Veletrhy Brno.

„Je to pro nás další signál a odborné osvědčení dobré ekonomické návratnosti investice, která má navíc obrovský společenský význam a znamená obohacení pro region,“ uvedl Vladimír Novotný, náměstek hejtmana Kraje Vysočina, který cenu přebíral.

Pavilon, který přišel na více než čtyři sta milionů korun, začali dělníci stavět v roce 2010. Přes sto třicet milionů z celkové částky ale pokryjí dotazce z ROP Jihovýchod. Pavilon nejen že zvyšuje úroveň intenzivní péče na Vysočině, ale jeho výstavba také pomohla vyřešit nevyhovující stav původního infekčního pavilonu Nemocnice Jihlava.

Aby mohlo být v nemocnici infekční oddělení zachováno, byla nutná jeho modernizace. Vybudováním nového pavilonu se podařilo koncentrovat akutní a intenzivní péči do jednoho místa a zvýšit tak komfort a bezpečnost pacientů i zaměstnanců.

„Nový pavilon nevyrostl sám od sebe. Jsou za ním stovky hodin práce lidí, kteří pomáhali s projekty, studiemi, koordinací, se stavbou a projektováním, obrovské dík patří všem, kteří administrovali žádosti o evropské dotace a dotáhli tak projekt do zdárného konce. Všechna následná ocenění jsou už třešničkou na dortu,“ připomíná Vladimír Novotný.

Soutěž TOP INVEST vyhlašuje každoročně Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Jedná se o soutěž o nejlepší investiční záměr uplynulého roku. Zúčastnit se jí mohly všechny stavby, jejichž přínosem je buď dobrá ekonomická návratnost investice, nebo společenský význam.

Žádné komentáře

Napište komentář