Domů Dění v regionech Nejnižší nabí...

Nejnižší nabídka na na stavbu mostu ve Svinarech je 56 milionů.

0

Celkem tři uchazeči o výstavbu nového mostu v hradecké části Svinary předložili své nabídky. Nejnižší nabízenou cenou je částka bezmála 65 milionů korun bez DPH. Most je od ledna 2017 uzavřen pro veškerou automobilovou dopravu z důvodu havarijního stavu.

Stavební práce by mohly začít na jaře letošního roku, průjezdný by most mohl být v listopadu 2018. Dokončení stavby se předpokládá v roce 2019.

Ve středu jsme obdrželi pravomocné územní rozhodnutí k výstavbě nového mostu přes řeku Orlici v hradecké části Svinary. Nyní máme tři nabídky, nejnižší za bezmála 65 milionů korun. Po vyhodnocení nabídek budeme čekat na stavební povolení. Nejbližší termín, kdy by se nový most mohl začít stavět, je březen 2018,“ uvedl první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za dopravu. „Stavba bude probíhat za plné uzavírky, pro chodce bude po tuto dobu zřízena provizorní lávka,“ dodal náměstek Červíček.

Součástí zakázky je demolice stávajícího mostu. Ten je z důvodu havarijního stavu od ledna 2017 uzavřen pro všechnu automobilovou dopravu a slouží jako lávka pro chodce či cyklisty.

Rozpětí nového mostního objektu bude 75 metrů. Plány počítají se dvěma jízdními pruhy pro automobily a chodník pro chodce a cyklisty. Nový most nahradí stávající most plukovníka Šrámka z roku 1907, který spojuje části Svinar na obou stranách řeky Orlice a využívají ho i obyvatelé Malšovy Lhoty a Malšovic. Vedle toho most slouží i jako zkratka při cestě z jižní části Hradce Králové směrem na Rychnov nad Kněžnou a Ostravu.