Domů Dění v regionech Novinky z pří...

Novinky z příprav veletrhů IDET, PYROS, ISET a INTERPROTEC

0
BVV

Ve dnech 19. – 21. května 2015 se bude na brněnském výstavišti konat Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET, který je tradičně významnou přehlídkou obranných a bezpečnostních technologií ve střední Evropě se silnou mezinárodní účastí vystavovatelů a odborných návštěvníků. Třináctý ročník se bude konat společně s 17. mezinárodním veletrhem požární techniky a služeb PYROS, Mezinárodním veletrhem bezpečnostní techniky a služeb ISET a 12. mezinárodním veletrhem prostředků osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí INTERPROTEC. Spojení takto specializovaných výstavních akcí nabízí jedinečnou příležitost získat na jednom místě komplexní informace, setkat se se svými zákazníky či dodavateli a navázat nové kontakty.

Součástí veletrhu je samozřejmě také odborný doprovodný program, kde experti na obranné a bezpečnostní technologie diskutují o aktuálních tématech. Zahajovací konference Security Trends se za účasti ministra obrany bude zabývat zejména trendy, hrozbami a výzvami v oblasti bezpečnosti, novými technologickými trendy pro bezpečnější Evropu a vědou a výzkumem jako prostředkem pro rozvoj společnosti. Univerzita obrany Brno tradičně pořádá odborné konference CATE. (Community-Army-Technology-Environment), která bude tentokrát tvořena čtyřmi dílčími konferencemi. Organizátorem odborného programu veletrhu INTERPROTEC je opět Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, které rovněž převzalo nad veletrhem záštitu. Partnery veletrhu jsou Státní úřad inspekce práce a Výzkumný ústav bezpečnosti práce. Po čtyřech letech se vracíme k terénnímu polygonu IDET Arena, který je zajímavý zvláště pro návštěvníky. Třikrát denně na něm budou probíhat ukázky nejen armádní, ale i hasičské a policejní techniky, bezpilotních prostředků, ukázky zásahů apod.

Jsme rádi, že se na veletrzích představí také Ministerstvo obrany Polska a Slovenska a také asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Maďarska, Polska, Rakouska a Litvy. Společná expozice Armády ČR a Ministerstva obrany bude umístěna v pavilonu P a na venkovní ploše mezi pavilony P a K a bude symbolicky zobrazovat vojenskou základnu při nasazení AČR. Dominantní expozici v pavilonu P budou mít firmy Excalibur Army a Tatra Export a hned u vstupu určitě zaujme expozice britské společnosti BAE Systems International. Návštěvníci se mohou těšit také na tradiční vystavovatele IDETu – Omnipol, STV Group, VOP CZ, Českou zbrojovku, SVOS či Polish Armaments Group. Z nových vystavovatelů bychom upozornili například na francouzskou firmu NEXTER či čínskou China National Precision Machinery. Po několika letech se na veletrh vrací také francouzská firma Thales. Ukázky své práce a vybavení představí návštěvníkům GŘ HZS, Policie ČR, Sdružení dobrovolných hasičů, Moravská hasičská jednota, Městská policie Brno, Generální ředitelství cel či Správa státních hmotných rezerv. Na veletrhu PYROS se představí několik nových firem, například společnost CULATELO bude prezentovat vak na vodu o objemu 100 m3.

Návštěvníci se mohou těšit i na další zajímavé exponáty. VOP CZ, s.p. bude například prezentovat automatizovaný robotický pozemní systém TAROS V2, či celosvětově unikátní systém pro kontrolu podvozků vozidel KERBEROS 3D VISION. Nově vyvinutou řadu vysoce výkonových konektorů představí firma TENEO 3000, s.r.o. Novinky představí také společnost T-CZ, a.s. – půjde o multipoziční monitorovací ADS-B systém a víceúčelový 3D radar. Firma Glomex Military Supplies představí hned dvě novinky, a to kamuflážní barvy CAMMO PAINT a přídavný termální modul COTM k nízkoprofilovým brýlím nočního vidění AN/PVS-21. Společnost ELDIS Pardubice bude prezentovat nejen své ověřené radary RL-2000 a MSSR-1, ale také svůj nejnovější produkt – polovodičový přistávací radar PAR-E. Svůj stánek na IDETu bude mít také NSPA – NATO Support Agency.

Velkou pozornost budou určitě poutat také bezpilotní prostředky, tzv. drony. S prací svých výzkumných středisek se představí také VUT Brno a ČVUT Praha a jednotliví vystavovatelé mohou využít IDET Arenu pro praktické ukázky dronů v akci.

Kromě desítek komerčních firem se na veletrh PYROS intenzivně připravují také profesionální a dobrovolní hasiči. Hasičský záchranný sbor České republiky ve své rozsáhlé expozici v pavilonu F představí moderní hasičskou techniku, kterou využívá, ale i řadu zajímavých projektů, týkajících se prevence a vzdělávání v oblasti ochrany obyvatelstva a krizového řízení. K vidění bude například Tatra 815 sedmé řady, KHA Mercedes Benz, MOPS, AJ 18 a další. Kromě toho také ukázky speciálních zásahů a další aktivity. Mezi vystavovateli veletrhu INTERPROTEC jsou například firmy 3C Systems, Portwest Ltd., Singing Rock, Klatt s.r.o., Enviform, Rostaing či Mapa Professionel.