Domů Dění v regionech O krok blíž k...

O krok blíž k Amazonu v Brně

0

Pravděpodobnost, že v Brně vyroste logistické centrum americké společnosti Amazon, se zvýšila. Nová vláda je totiž podle svého předsedy Bohuslava Sobotky (ČSSD) připravena poskytnout podporu případným investorům. Sobotka to prohlásil po pondělním setkání s brněnským primátorem Romanem Onderkou (ČSSD), se kterým jednal právě o tomto projektu a vybudování nájezdu na dálnici D1.

„Jednou z hlavních vládních priorit je obnova hospodářského růstu a podpora rozvoje regionů, především pak vytváření nových pracovních míst. Jsem přesvědčen, že investice společnosti Amazon a výstavba logistického centra by Jihomoravskému kraji významně pomohla. Vláda je připravena podobným významným investicím poskytnout podporu,“ řekl předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka.

Podle primátora Onderky je výstavba areálu světově významné společnosti, jako je Amazon, jedinečnou příležitostí pro Brno i celý region. „Statistické údaje potvrzují přetrvávající špatnou situaci na pracovním trhu a Brno, respektive jižní Morava nejsou žádnou výjimkou. Město Brno má nyní mimořádnou příležitost získat silného investora, který se zavazuje v případě uzavření dohod s městem Brnem k vytvoření stovek pracovních míst, ale i k dalším kompenzacím,“ dodal Onderka s tím, že vítá Sobotkův příslib pomoci při výstavbě nájezdu na dálnici D1.

Rozhodnutí ještě nepadlo

Finální rozhodnutí o stavbě logistického centra Amazon v Brně stále ještě nepadlo. Brněnští zastupitelé se kvůli tomu sejdou 14. února. Na pořadu jednání budou mít jediný bod – Amazon.

Vedení města už dříve vyjednalo se zástupci developera CTP kompenzace ze strany firmy Amazon do doby, než bude postaven dálniční přivaděč, který je zcela zásadní pro dopravní infrastrukturu v Brněnské průmyslové zóně Černovická terasa.

Americká společnost Amazon provozuje internetový obchod, který patří mezi nejstarší a největší obchody svého druhu na světě. Česko by se mohlo stát první evropskou zemí na východ od Německa, v níž by Amazon v tomto rozsahu působil.