Domů Dění v regionech O životním pr...

O životním prostředí občany nejlépe informuje Krnov, Opava a Přerov

0

Hledáte informace o životním prostředí ve vašem městě? Pokud bydlíte v Krnově, Opavě nebo Přerově, neměl by to být problém. Právě tato města obsadila první tři příčky v již třetím ročníku soutěže „Zelená informacím“. V praxi to znamená, že se jejich webové stránky nejlépe věnují životnímu prostředí.

Krnov vyhrál v soutěži, ve které se hodnotí internetová prezentace všech měst s více než pěti tisíci obyvateli, už po třetí. Kromě dostupnosti a kvality informací o životním prostředí, úpravy či přístupnosti webu, se hodnotí také jeho uživatelská přívětivost, pravidelnost aktualizací nebo originální forma a estetický dojem ze zpracování zpráv.

„Považujeme za přínosné, že soutěž motivuje města k otevřenému poskytování informací a pomáhá tak zvýšit zájem obyvatel o otázky životního prostředí,“ řekla výkonná ředitelka kanceláře Svazu měst a obcí ČR Jana Vildumetzová.

Krnov v soutěži vyhrál už po třetí v řadě. Překvapením oproti tomu byla Opava, která v informování o životním prostředí meziročně výrazně pokročila. Z loňského osmnáctého místa tak poskočila na letošní druhou příčku.

„Protože se v minulých ročnících ukázalo, že se úspěšná města mohou snadno ,zabetonovat´ na prvních pozicích, byl nově zaveden motivační bonus za míru zlepšení. Tento prvek vnesl do soutěže větší dynamiku a spravedlivě ocenil snahu udržovat a zvyšovat kvalitu prezentací,“ uvedl sekretář soutěže Mirek Lupač z pořádající neziskové organizace Timur s tím, že pomyslnou bronzovou medaili získalo město přerov.

Podle organizátorů soutěže je vidět, že si česká města mnohem více než dříve uvědomují důležitost zveřejňování informací o životním prostředí. „Kvalita těchto informací na stránkách měst se za čtyři roky soutěže jednoznačně zlepšila,“ popsal vývoj soutěže Josef Novák, ředitel společnosti CI2, která je spoluorganizátorem akce.

Žádné komentáře

Napište komentář