Domů Dění v regionech O životním pr...

O životním prostředí občany nejlépe informuje Krnov, Opava a Přerov

0

Hledáte informace o životním prostředí ve vašem městě? Pokud bydlíte v Krnově, Opavě nebo Přerově, neměl by to být problém. Právě tato města obsadila první tři příčky v již třetím ročníku soutěže „Zelená informacím“. V praxi to znamená, že se jejich webové stránky nejlépe věnují životnímu prostředí.

Krnov vyhrál v soutěži, ve které se hodnotí internetová prezentace všech měst s více než pěti tisíci obyvateli, už po třetí. Kromě dostupnosti a kvality informací o životním prostředí, úpravy či přístupnosti webu, se hodnotí také jeho uživatelská přívětivost, pravidelnost aktualizací nebo originální forma a estetický dojem ze zpracování zpráv.

„Považujeme za přínosné, že soutěž motivuje města k otevřenému poskytování informací a pomáhá tak zvýšit zájem obyvatel o otázky životního prostředí,“ řekla výkonná ředitelka kanceláře Svazu měst a obcí ČR Jana Vildumetzová.

Krnov v soutěži vyhrál už po třetí v řadě. Překvapením oproti tomu byla Opava, která v informování o životním prostředí meziročně výrazně pokročila. Z loňského osmnáctého místa tak poskočila na letošní druhou příčku.

„Protože se v minulých ročnících ukázalo, že se úspěšná města mohou snadno ,zabetonovat´ na prvních pozicích, byl nově zaveden motivační bonus za míru zlepšení. Tento prvek vnesl do soutěže větší dynamiku a spravedlivě ocenil snahu udržovat a zvyšovat kvalitu prezentací,“ uvedl sekretář soutěže Mirek Lupač z pořádající neziskové organizace Timur s tím, že pomyslnou bronzovou medaili získalo město přerov.

Podle organizátorů soutěže je vidět, že si česká města mnohem více než dříve uvědomují důležitost zveřejňování informací o životním prostředí. „Kvalita těchto informací na stránkách měst se za čtyři roky soutěže jednoznačně zlepšila,“ popsal vývoj soutěže Josef Novák, ředitel společnosti CI2, která je spoluorganizátorem akce.