Domů Dění v regionech Olomoucký kra...

Olomoucký kraj dokončuje jednu z největších dopravních investic

0

Přes vesnice Domaželice a Čechy na Přerovsku nebude od září jezdit tolik aut. Dělníci placení z peněz Olomouckého kraje totiž pomalu dokončují jednu z největších dopravních investic v regionu – silniční obchvat těchto obcí, který vyjde na více než tři sta šedesát milionů korun.

„Stavba silničního obchvatu za více než 360 milionů korun patří k největším dopravním investicím Olomouckého kraje. Odklonění dopravy mimo obce přispěje ke zlepšení životního prostředí a zároveň sníží nebezpečí dopravních nehod,“ řekl hejtman Jiří Rozbořil.

Nový obchvat na silnici II/150 bude měřit necelé čtyři kilometry a naváže na obchvat Želatovic. Stavbaři kvůli němu museli postavit pět nových mostů a další už postavené museli prodloužit. Zrekonstruovali také část silnice u obce Prusy a propojení obchvatu na cestu přes vesnici Čechy. Tam kde se obchvat blíží k domům v Domaželicích, postavili dělníci také protihlukové stěny.

„Jako oprávněný jsme vyhodnotili požadavek obcí Domaželice a Líšná a rozhodli jsme dodatečně zařadit do stavby rovněž světelný přechod pro chodce za zhruba 1,3 milionu korun, který umožní bezpečnější a snadnější pohyb občanů mezi oběma obcemi,“ uvedl hejtman Jiří Rozbořil.

V těchto dnech pokládají dělníci na stavbě finální obrusné vrstvy, dokončují nové mosty a protihlukovou stěnu. Stavbaři také připravují krajnice a upravují okolní terén. Ve druhé polovině září přivezou na obchvat nové dopravní značky a na konci měsíce by na něj mohli vyrazit první řidiči.

Žádné komentáře

Napište komentář