Domů Dění v regionech Ostravská hal...

Ostravská hala Gong se dostala mezi deset nejinovativnějších projektů

0

Nejen těžkým průmyslem živa je Ostrava. To se snažili představitelé města sdělit návštěvníkům realitního veletrhu Expo Real v Mnichově. Ostrava podle nich mění tvář z dříve průmyslové na nynější moderní metropoli s neopakovatelným geniem loci. Na stupně vítězů v soutěži o nejinovativnější projekt roku to však nestačilo.

Ostrava se chce stát nejsilnějším rozvojovým pólem České republiky. Tak prezentovali další směřování moravskoslezské metropole zástupci města na realitním veletrhu Expo Real v Mnichově. Potenciální investory, kteří na mnichovském výstavišti obhlíželi své možnosti, o tom měly přesvědčit projekty typu multifunkční haly Gong v Dolní oblasti Vítkovice a Nové Karoliny.

Podle primátora Ostravy Petra Kajnara podporuje vedení města zejména strategické průmyslové zóny. „Pro Ostravu je velmi významné, že všechny podnikatelské subjekty působící v průmyslových zónach jsou z odvětví lehkého průmyslu či drobné výroby, strategických služeb, vyspělých technologií i výzkumu a vývoje,“ řekl Kajnar s tím, že Ostrava tím dává investorům jasný signál, že přeměna z dřívějšího města těžkého průmyslu pokračuje.

O nemovitosti je zájem

Aktuální trend rozvoje průmyslových zón v Ostravě potvrdil na veletrhu i ředitel realitně-konzultantské společnosti 108 Agency Jakub Holec. „V současné době nabízíme prostory průmyslové zóny v centru města v blízkosti Nové Karoliny. Jedná se o revitalizované území brownfieldu o ploše více než 13 ha na bývalém pozemku cementáren Hranice, jehož financování je zajištěno prostřednictvím Evropské investiční banky v rámci projektu Jessica. To, že je již předpronajato 80 % první budovy, která bude dokončena v prvním čtvrtletí 2014, potvrzuje, že o nemovitosti v rozvojových územích města Ostravy je zájem,“ uvedl.

S projekty multifunkční haly Gong a Novou Karolínou bojovala Ostrava na veletrhu i v soutěži o nejinovativnější projekt roku. Na vítězství v konkurenci téměř 40 dalších projektů z celého světa však nedosáhla. Hale Gong se však podařilo proniknout do první desítky. Soutěži dominoval projekt rekonstrukce a rozšíření bývalé továrny Ludwika Grohmana z 19. století v polské Lodži na kancelářskou budovu, spojenou s kulturním a konferenčním centrem.

Žádné komentáře

Napište komentář