Domů Dění v regionech Ostravský pri...

Ostravský primátor zahájil setkání firem, které se věnují sdíleným podnikovým službám

0

Slovy, že je Ostrava moderním centrem pro sdílené podnikové služby a v pořadí třetím nejatraktivnějším městem České republiky, které si vybírají firmy pro své působení, zahájil primátor Tomáš Macura ve středu 23. listopadu setkání Business Services in Ostrava v Nová Karolina Parku.

„Silná vůle, energie a naslouchání moderním trendům, to je Ostrava dneška. Ostrava může být sebevědomá díky své industriální minulosti, technickému a technologickému know-how, které je předáváno po generace, dobře pracujícím lidem a vysoce kvalitnímu akademickému zázemí. Rozumíme tomu, co firmy chtějí, a tomu, co můžeme sami poskytnout. Tím nejlepším důkazem je důvěra jak domácích, tak zahraničních investorů,“ prohlásil T. Macura.

Nejčastější jsou IT služby

Centra sdílených služeb jsou společnosti, které externě nahrazují nějakou část firmy. Ta si jejich služby najímá, aby nemusela mít na danou odbornou oblast vlastní zaměstnance. Nejčastěji se jedná o služby IT, personální, právní nebo účetní. Počet těchto společností stále roste, předpokládá se jejich meziroční nárůst až o 20 procent. Ostrava má pro přilákání firem, které se těmto službám věnují, dobré předpoklady. Má vzdělané mladé lidi, dostatek office center i levnější pracovní sílu.

K největším představitelům center sdílených služeb v Ostravě patří společnosti Tieto s 2200 zaměstnanci, Okin s téměř 1000 zaměstnanci, Moneta Money bank s 800, Siemens se 600 zaměstnanci a další.

V rámci diskusního panelu se debatovalo nad otázkami, proč se Ostrava stává skvělým místem k podnikání a proč by si firmy měly volit pro svůj business právě toto město. Hovořilo se také o pobídkových nástrojích pro Ostravu společnosti CzechInvest a asociace ABSL.