Domů Dění v regionech Své piáno (sk...

Své piáno (skoro) na ulici bude mít i Jihlava. A plánuje další

0

Jihlava bude mít svoje první piáno na ulici podobně, jako tomu je třeba v Praze a dalších evropských městech. Zahrát si na něj bude moci kdokoliv.

„Nebude tedy úplně na ulici, ale ve vstupním prostoru Horáckého divadla Jihlava, které nám vyšlo vstříc, za což děkujeme. Je to téměř celodenně volně přístupný prostor, kde ale nástroj bude zároveň chráněn před nepřízní počasí,“ říká náměstek primátora pro oblast kultury Milan Kolář.

Nejméně dvacetileté pianino získala radnice ze základní školy v Seifertově ulici, kde už přestalo sloužit a v učebnách jej nahradily modernější elektronické nástroje. Skříň pianina už nutně potřebovala novou povrchovou úpravu a tak je nově vyvedena podle grafického manuálu radnice v barvách města, tedy červená s bílými ježčími bodlinami.

Před „uvedením do provozu“ bude nutné nástroj ještě naladit. Oficiální „rozezvučení pianina“ proběhne v pondělí 22. června odpoledne.

„Je to první krok, pokud se piáno osvědčí, budeme rádi. K případnému umístění dalšího piána pak bude chybět „jen“ najít další piáno a další prostor, kde bude moci stát,“ s nadsázkou uvedl náměstek primátora Milan Kolář, který nyní pracuje i na uvedení do provozu knihovnického trolejbusu, nebo na umístění šachových stolků do veřejného prostoru.