Domů Dění v regionech Podnikatelé n...

Podnikatelé na Olomoucku dostanou další peníze na inovace

0

Po úspěšném prvním kole vstupuje projekt Inovační vouchery v Olomouckém kraji do druhé etapy. Kraj se jeho pomocí snaží zlepšit spolupráci podnikatelů s vysokými školami a tím zvýšit konkurenceschopnost firem v regionu a rozvinout jejich inovační aktivity. A firmy o něj skutečně mají zájem.

„První kolo pilotního projektu Inovační vouchery v Olomouckém kraji bylo mimořádně úspěšné, přihlásilo se do něj 55 podnikatelů a 44 projektů bylo nakonec podpořeno“, uvedl náměstek hejtmana Michal Symerský s tím, že, už nyní se na účast v druhé etapě projektu ptalo jedenáct zájemců o inovační voucher.

Projekt financovaný z rozpočtu kraje a dotací z Regionálního operačního programu Střední Morava se zaměřuje na spolupráci podnikatelů z Olomoucka s vysokými školami z celé České republiky. O voucher si přitom mohou požádat jak akciovky, klasická s.r.óčka, veřejné obchodní společnosti, komoditní společnosti i družstva, která mají sídlo nebo provozovnu v Olomouckém kraji.

Voucher mohou firmy použít na nákup know how, služeb a technologií od vysokých škol. Maximální hodnota voucheru je bez koruny dvě stě tisíc a z toho je příspěvek pro podnikatele nanejvýš baťovských 149 999 korun.

Než druhá etapa projektu odstartuje takzvaně naostro, musí se do něj nejdříve přihlásit vysoké školy, které mají o spolupráci s podnikateli z Olomoucka zájem. Na to mají čas od 1. srpna do 20. září. Seznam vysokých škol následně zveřejní úředníci na stránkách Olomouckého kraje spolu s dalšími informacemi o projektu.