Domů Dění v regionech Podnikatelé n...

Podnikatelé na Olomoucku chtějí uspět s mobilními aplikacemi i zdravými svačinkami

0
Podnikavá hlava

Jak díky mobilu poznávat lidi v reálném světě nebo jednodušeji cestovat? A mají lidé zájem nechat si dovážet zdravé svačiny? Na tyto otázky odpověděly byznys plány podnikatelů z Olomouckého kraje, kteří zabodovali v soutěži Podnikavá hlava vyhlašované Vědeckotechnickým parkem Univerzity Palackého.

Vytáhnout lidi z virtuálního světa a pomoci jim navázat reálné mezilidské vztahy. Takový je cíl mobilní aplikace softwarového analytika Michala Šnajdra, který získal cenu za nejlepší podnikatelský záměr v soutěži Podnikavá hlava.

„Současně to může být marketingový nástroj, který mohou komerční firmy využívat k tomu, aby nalákaly nové zákazníky nebo propagovaly své služby. Úkolem aplikace je dostat dvě neznámé osoby tváří v tvář do půl hodiny, navíc zábavnou formou,“ popsal vítěz soutěže.

Za první místo dostal Šnajdr odměnu 50 tisíc korun. Spolu s dalšími finalisty může navíc využít poradenství odborníků z Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého, který poskytne i zázemí pro rozjezd podnikání.

Podnikatelka v sukních vyrábí a rozváží svačiny

Kategorii Podnikatel v sukních, ve které zápolí nadějné byznysmenky nebo projekty cílící na ženy, opanovala Gabriela Valášková. Podnikatelka vyrábí a rozváží zdravé svačinky dětem do škol, lidem do zaměstnání i domů.

„Ohlasy jsou velmi pozitivní už jenom proto, že děláme i svačinky bezlepkové a nemléčné. Soutěž pro nás byla velkou výzvou a další motivací byla i výhra. Potřebujeme totiž každou korunu, protože do firmy neustále investujeme,“ uvedla Valášková.

Zaujala i aplikace pro cestovatele

Se svými podnikatelskými záměry soutěžili i středoškoláci. Mezi nimi ocenila porota studentku šumperského Technického lycea Annu Sedláčkovou a její návrh aplikace pro cestovatele.

„Aplikace nabízí zjednodušení a zpříjemnění cestování. Navíc u konkurence chybí dostatek cestovních aplikací, které nabízejí více funkcí,“ upozornila studentka.

Soutěžící letos zaslali 51 podnikatelských záměrů. „Je skvělé vidět, že stále existuje velké množství talentovaných mladých lidí, kteří jsou plní inspirativních podnikatelských nápadů,“ řekl Pavel Šoltys, náměstek hejtmana Olomouckého kraje, který je partnerem soutěže.

Odesláním přihlášky ale nic nekončilo. Účastníci soutěže mohli například přijít také na několik vzdělávacích workshopů nebo se setkat s místními začínajícími podnikateli.