Domů Dění v regionech Provoz Domova...

Provoz Domova v Tmavém Dole je úspornější

0

Domov Důchodců Tmavý Důl ve Rtyni v Podkrkonoší prošel stavebními úpravami, které sníží náklady na jeho provoz. Zateplení dvou pavilonů a související stavební práce vyšly na 4,66 milionu korun.

„Zateplení jsme provedli na základě energetického auditu. Zvolili jsme pouze taková opatření, která mají největší přínos z ekonomického hlediska a vynaložené náklady se nám časem vrátí formou úspory energií a také delší životností budov,“ uvedl radní Václav Řehoř odpovědný za oblast investic a majetku.

Stavební práce trvaly od loňského srpna a spočívaly v zateplení pláště druhého a třetího oddělení, což jsou dva konstrukčně i provozně totožné pavilony, a dále v zateplení spojovacího krčku. Zateplily se také stropy pod půdním prostorem a vyměnily některé vnější výplně otvorů. Byly osazeny nové parapety a dešťové žlaby. Celkové náklady dosáhly částky 4,66 milionu korun včetně DPH.

„Doufám, že klientům se zde bude žít ještě lépe než dosud. Zateplení dvou pavilonů byl první krok, na který v horizontu dvou let naváže výstavba zcela nového objektu splňujícího veškeré současné nároky na komfort klientů i personálu,“ doplnil náměstek hejtmana Vladimír Derner odpovědný za oblast sociálních věcí.

 

Domov Důchodců Tmavý Důl slouží v současnosti rovné stovce seniorů.