Domů Dění v regionech Psí nalezenci...

Psí nalezenci čekají na splnění přání, potřebovali by přepravní boxy a ochlazovací bazének

0

Pět dočasných čtyřnohých obyvatel bohumínského městského útulku v Šunychlu se stalo celebritami. Jejich portrét visí od poloviny listopadu na „seznamce“, která má za cíl vybrat na opuštěné psy peníze, zajistit jim krmivo a potřebné vybavení. Dárci jim mohou přispět na www.psiprani.cz. 

Do projektu Psí přání na pomoc opuštěným psům, který realizuje nadační fond Pes v nouzi, se bohumínský městský útulek zapojuje už podruhé. Pětice hafanů nyní může získat finanční podporu od štědrých dárců, kterým není osud zatoulaných zvířat lhostejný. Lidé mohou Bobymu, Haroldovi, Kostíkovi, Renovi a Samíkovi přispět na kvalitní granule či jim dokonce splnit přání.

„Loni jsme do projektu zařadili tři naše svěřence, letos je jich dokonce pět. Každý, kdo by jim chtěl pomoci, může navštívit webovou stránku www.psiprani.cz. Tam pomocí libovolného příspěvku buď naplní virtuální mističku krmivem, anebo klikne na splnění psího přání, což je vesměs potřebné vybavení útulku, například přepravní boxy, malý bazének pro osvěžení zvířat v horkých letních dnech, ale může jít i o veterinární péči,“ přiblížil Tomáš Průšek z odboru životního prostředí bohumínské radnice s tím, že pomoc je přímá a konkrétní a zájemci si mohou vybrat adresáta příspěvku podle svých sympatií.

Dobrovolníci už letos bohumínským nalezencům pomohli několikrát. Na podzim přiložili ruku k dílu během instalace nových bud do kotců, v létě zase brali každou neděli odpoledne zvířata na procházku. A před Vánocemi útulek ještě uspořádá tradiční sbírku dek a dalšího potřebného vybavení na zimu. „Každoročně se do charitativních aktivit zapojují desítky Bohumíňáků, jimž není osud psů lhostejný,“ potvrdil Průšek.

Útulek s kapacitou 26 míst provozuje město, zařízení dotuje Bohumín zhruba 600 tisíc korunami ročně. Největší a nejzásadnější pomocí samozřejmě zůstává osvojení si některého z čtyřnohých klientů útulku. „Zájemce zaplatí za pejska symbolickou stovku a dva roky pak neplatí městu poplatek za psa,“ doplnil Průšek.