Domů Dění v regionech Rekonstrukce ...

Rekonstrukce centra Zlína odstartuje v pondělí

0

V pondělí začne dlouho připravovaná proměna zlínského centra. Příští týden totiž odstartuje rekonstrukce Gahurova prospektu – předprostoru Kulturního a univerzitního centra. Práce potrvají čtyři měsíce a celý projekt přijde na přibližně čtrnáct milionů korun.

„Pro potřeby veřejnosti není Gahurův prospekt ani zdaleka využitý tak, jak by mohl být. A to chceme změnit. Na podzim už bude k lidem daleko přívětivější,“ slíbil zlínský primátor Miroslav Adámek. Peníze na přestavbu chce radnice zpětně získat z evropských dotací.

Hlavní změnou, která čeká Gahurův prospekt bude vybudování systému chodníků v jeho spodní části. Ty propojí náměstí Práce se sídlem Filharmonie Bohuslava Martinů a rektorátem univerzity. Budou zapušetěné pod úroveň okolí, a na jejich okraje se tak bude možné posadit například s notebookem a využít veřejně přístupnou WIFI síť. Chodníky navíc budou osvětlené i v noci.

„V rámci proměny Gahurova prospektu dojde také k nainstalování stálého přechodu pro chodce před Kongerovým centrem a rektorátem Univerzity Tomáše Bati. Nahradí ten dosavadní, který byl pouze provizorním řešením,“ doplnil první náměstek primátora Jiží Kadeřábek.

Přestavba Gahurova prospektu je jedním ze tří projektů, které mají změnit vzhled širšího centra Zlína. Těmi dalšími jsou rekonstrukce podchodu propojujícího náměstí Práce s bývalým továrním areálem firem Baťa a Svit, a revitalizace Parku Komenského. Návrhy, podle kterých budou dělníci při práci postupovat, vzešly z architektonických soutěžích, které předloni zrealizovala radnice.

Žádné komentáře

Napište komentář