Domů Dění v regionech Rekordní návš...

Rekordní návštěvnost: Slavkov má recept na to, jak lákat turisty

Slavkov

Sezóna ještě nekončí, ale už teď si můžou v jednom z největších barokních zámků na jižní Moravě říct, že ta letošní byla rekordní. K začátku listopadu Slavkov – Austerlitz přilákal přes 51 tisíc návštěvníků, což je o 40 procent více lidí než vloni.

„Letošní sezónu se nám vyplatilo lákat návštěvníky na atraktivní výstavy jako například Svět kostiček, Historické cukrárny a další. Velmi populární byly také kostýmované prohlídky našich průvodců, které byly často vyprodány už několik týdnů dopředu,“ poodhalila ředitelka zámku Eva Oubělická.

Otevřeno má přitom zámek až do 13. prosince. A rozhodně ještě neřekl poslední slovo. Pro návštěvníky je připravená celá řada významných událostí.

Od úterý 10. listopadu obsadí spodní místnosti výstava betlémů od předního českého sběratele a betlémáře Bohumila Duška. O víkendu 14. listopadu se v Zámeckých kasematech uskuteční Svatomartinské slavnosti. Pro velký úspěch průvodci zámku odehrají 22. listopadu reprízu pohádky o Sněhurce.

A největší turistický hit Slavkov u Brna ještě čeká. Vzpomínkové akce na 210. výročí Bitvy u Slavkova přilákají od 4. do 5. prosince kolem 20 tisíc lidí.

V podobně nabitém trendu chce tým spravující zámek pokračovat i příští rok. Novou sezónu zahájí 24. března 2016. „Program zaměříme ještě více na rodiny s dětmi a školy. Do zámeckého parku chceme také vrátit velký hudební festival,“ uzavřela Oubělická.