Domů Dění v regionech Řidiči projed...

Řidiči projedou Prostějovem rychleji a bezpečněji. Město otevřelo nový kruhový objezd

0

Zrekonstruovaná kruhová křižovatka v ulici Dolní v Prostějově urychlí řidičům průjezd městem. Nový rondel měli radní otevřít až na konci červnca, stavební firmy však stihly dokončit všechny práce o deset dní dříve. Průjezd křižovatkou je tak rychlejší a bezpečnější už dnes.

„Jsem velmi rád, že jsme se dohodli se zástupci obou firem na otevření této významné investiční akce o celých deset dnů dříve, než byl původní termín. Věřím, že jak občané, tak všichni účastníci silničního provozu to ocení,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Alois Mačák.

Při rekonstrukci křižovatky vybudovali dělníci tři nové ostrůvky a zrokonstruovali jeden stávající. V jejich rámci teď fungují dva přechody pro chodce a dvě místa pro přecházení. Nezapomnělo se ani na nové chodníky a rekonstrukcí prošlo i veřejné osvětlení a dopravní značky. Celá stavba je bezbariérová, včetně přípravy na propojení cyklostezky přes novou křižovatku, která v buducnu spojí ulici Dolní s cyklostezkou na Bedihošť.

Společná investiční akce města Prostějova a Olomouckého kraje přišla na zhruba 4,4 miliony korun, přičemž Správa silnic Olomouckého kraje se na akci podílela částkou přes jeden milion korun. Dodavatelem stavby byla SKANSKA, přeložku kabelů zajistila společnost Telefonica Czech Republic.