Domů Dění v regionech Šlápněte do p...

Šlápněte do pedálů a hledejte poklady, ukryté v Přerově a jeho blízkém okolí

0
kolo

Vezměte kolo a jeďte hledat poklady, které jsme ukryli na tři místa. Podívejte se pod kámen, hledejte v korunách stromů… nebo třeba v jejich dutinách. Jeden poklad najdete v Přerově, další dva v místních částech. Takto jednoduše jde vystihnout pravidla hry, kterou na týden od 16. do 22. září vyhlásil přerovský magistrát. Akce nazvaná KoloCaching se koná u příležitosti Evropského týdne mobility, který podporuje nemotorovou přepravu.

„Hra je založená na veřejnosti známém geocachingu, v rámci něhož nadšenci hledají takzvané kešky. Stačí se zaregistrovat od 3. do 13. září na webových stránkách města – a my zájemcům pošleme v sobotu 15. září souřadnice míst, kde jsou poklady ukryté. S hledáním mohou začít následující den, tedy v neděli 16. září,“ uvedla pracovnice marketingu přerovského magistrátu Jana Pivodová. Na každém místě najdou účastníci soutěže v krabici drobný dárek, který si mohou odvézt – a také arch, kde by měli zanechat svůj podpis. K cíli je povedou nejen souřadnice, ale i indicie, které napoví, kde mají hledat.

Soutěž – určená rodinám s dětmi, ale i jednotlivcům – bude ukončena v poslední den Evropského týdne mobility, tedy v sobotu 22. září. Informace, které je nasměrují k přihlášce, najdou zájemci na první stránce portálu www.prerov.eu.