Domů Dění v regionech Stavba tramva...

Stavba tramvajové trati v Olomouci komplikuje dopravu

0

Ani po prázdninách se řidiči v Olomouci nezbaví všech uzavírek spojených se stavbou tramvajové trati na Nové sady. Do nového školního roku jim tak nezbude nic, než se obrnit zvýšenou dávkou trpělivosti. I na začátku září si totiž nemohou být jistí, že projedou všemi ulicemi tak, jak bývali zvyklí.

„Většina prací byla směřována do prázdninových měsíců, kdy není na komunikacích takový provoz. Chtěl bych však v souvislosti se začátkem školního roku požádat řidiče o jistou dávku pochopení a trpělivosti,“ uvedl primátor Olomouce Martin Novotný.

Právě na začátku září aut v ulicích města tradičně přibývá. Kromě cesty do práce musí totiž řada rodičů absolvovat cestu ještě jednu – a to s dítky do školy nebo školky. Taková cesta se pak i díky uzavírkám může proměnit v nervy drásající zážitek.

Kvůli tramvaji bylo změn dost

„Jakákoliv dopravní omezení jsou samozřejmě pro život města a jeho obyvatel značně nepříjemná. Kvůli stavbě tramvajové trati je těchto zásahů poměrně dost. Na druhou stranu ale mohu za město zodpovědně říct, že jsme se maximálně snažili najít ta nejvhodnější řešení,“ dodal k dopravní situaci primátor Novotný.

Na uzavírky spojené s výstavbou tramvajové trati si musí dávat řidiči pozor zejména kolem ulic Velkomoravská a Rooseveltova a na třídách 17. listopadu a Kosmonautů. Veškerá dopravní omezení by měla ale podle harmonogramu skončit v polovině září.

„Preferovali jsme takové varianty změn, které budou během stavby víceméně stabilní. Změny v dopravě, které by se příliš často měnily, totiž pak ještě zvyšují míru nejistoty v dopravním životě města,“ uvedl primátor Novotný.