Domů Dění v regionech Štěpánská ben...

Štěpánská benefice vynesla Naději 73 tisíc korun

0
elektronická evidence tržeb

V Radegastovně U Lva se letos již druhým rokem konala benefice ve prospěch znevýhodněných lidí. Letošní ročník se nesl v duchu osobní asistence, služby, kterou využívají lidé po úrazu, v důsledku onemocnění i vrozené vady a kteří potřebují pomoc druhé osoby.

Ve Štěpánský podvečer se draženými věcmi staly výrobky klientů terapeutické dílny Naděje  v Rokytnici a limitovaná série sportovních čepic. Role licitátora se ujal známý vsetínský hudebník Bolek Vjaclovský, který se zároveň postaral o nevšední kulturní zážitek.

Během večera se díky podpoře  dražitelů podařilo vydražit neskutečných 73 000 Kč.

Celý výtěžek benefiční dražby poputuje na dofinancování služby osobní asistence, kterou organizace Naděje ve Vsetíně poskytuje od roku 2010. Za klienty jezdíme do jejich domácností, kde jim pomáháme s hygienou, chodem domácnosti, zajišťujeme jim doprovod k lékaři, na úřady, do  zaměstnání atd. Díky této nepřetržité službě mohou na Vsetínsku i lidé s hendikepem žít ve svém domácím prostředí a nemusí využívat pobytovou péči. Kvalita jejich života zůstává zachována a nejsou tak izolovaní od rodiny a svých přátel.