Domů Dění v regionech Titul Podnika...

Titul Podnikatel roku 2014 Zlínského kraje získal majitel oční kliniky

0
Podnikatel roku

Pavel Stodůlka měl sen, že jednou založí špičkovou soukromou oční kliniku. Nezůstal ale u představ a začal na tom pracovat. Dnes je jeho společnost Gemini největší sítí očních klinik v Česku a Pavel Stodůlka držitelem ocenění Podnikatel roku 2014 Zlínského kraje. Porotce soutěže společnosti EY zaujal právě svou vírou a touhou svůj sen uskutečnit.

„Klíčová je víra, že to dokážu. Že něco strašně chci a věřím tomu. I když je přede mnou spousta překážek a milion důvodů, proč bych se do toho neměl pouštět, pustím se do toho právě proto, že tomu věřím,“ vysvětlil Stodůlka, co považuje za základ podnikatelského úspěchu.

Příklad oční kliniky Gemini to podle něj velmi přesně ilustruje. „Mnoho lidí mě odrazovalo a říkalo, že nemá cenu se do toho pouštět, že tady nikdo nebude chtít platit za operace, když jsou lidé zvyklí, že se za zdravotnictví neplatí. Že nedostanu smlouvu s pojišťovnou, a když dostanu, že mi nebude platit a tak dále. A já jsem se do toho přesto pustil, protože jsem to moc chtěl a věřil tomu,“ přiblížil Stodůlka.

Inspirace pro ty, kdo o podnikání uvažují

Podle hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka úspěšní podnikatelé typu Pavla Stodůlky pomáhají regionu hospodářsky růst, ale hlavně jsou dobrým příkladem pro ty, kteří o startu vlastního byznysu teprve uvažují.

„Tito lidé jsou totiž spojeni s pílí, odvahou a vytrvalostí, která je přivedla k úspěchu a prosperitě. Je to známka poctivě odvedené práce, kterou je nutné všemožně podporovat, propagovat a hlavně pro ni vytvářet dobré podmínky, protože jedině tak mohou vznikat nové ekonomické hodnoty a také nové pracovní příležitosti ve Zlínském kraji,“ předestřel hejtman.

Soutěž Podnikatel roku organizuje společnost EY už patnáct let. „Letošní jubilejní ročník není výjimkou. Opět se potvrdilo, že v Česku je spousta vynikajících podnikatelů, kteří mají smělé plány, umí je uvést v život, prosadit se v silné konkurenci, motivovat lidi kolem sebe a dát jím práci,“ řekla vedoucí partnerka EY v České republice Magdalena Souček.

Ve Zlínském kraji byl regionální vítěz soutěže vyhlášen podruhé. Loni zvítězili František a Robert Kudelovi, majitelé Chropyňské strojírny.