Domů Dění v regionech Trh vzděláván...

Trh vzdělávání a pracovního uplatnění 2016 ve Frýdku-Místku

0

Zástupci 60 středních i specializovaných škol z Frýdeckomístecka a vzdálenějších okresů se představí společně s významnými zaměstnavateli regionu na „Trhu vzdělávání a pracovního uplatnění 2016“ ve Frýdku-Místku. Akce proběhne v úterý 8. 11. 2016 mezi 10.00 – 16.00 hodinou v Národním domě (Palackého 134, Místek). Organizátorem je tamní kontaktní pracoviště ÚP ČR za významné podpory Statutárního města Frýdek-Místek.

Úřad práce ČR pomáhá dlouhodobě žákům 8. a 9. tříd ZŠ i studentům středních škol s volbou toho nejvhodnějšího povolání. Přehlídky škol za účasti zaměstnavatelů jsou jedním z nástrojů, jak ukázat mladým lidem v praxi, o čem daný obor je a co je třeba pro jeho výkon splňovat.

„Navštěvují je především žáci, kterým končí povinná školní docházka, což letos představuje v našem regionu více než 1 700 budoucích středoškoláků. Přicházejí také jejich rodiče, výchovní poradci a další pedagogičtí specialisté. Je ale určena také dalším zájemcům, kteří zvažují své další vzdělávání,“ přibližuje ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR ve Frýdku-Místku Vladimír Patáčik.

Přestaví vzdělávací programy i přijímací řízení

Školy představí zájemcům své vzdělávací programy a seznámí je mimo jiné s kritérii přijímacího řízení, typy či formami studia. Navíc ještě zadají žákům jednoduché úkoly, v jejichž rámci si každý z nich bude moci ověřit své dosavadní zkušenosti i tzv. měkké dovednosti, které dnes zaměstnavatelé velmi často požadují.

V tomto ohledu budou připraveni odpovídat na dotazy také specialisté Úřadu práce ČR. Návštěvníkům sdělí nejen to, jaké obory mají budoucnost, ale také jim přiblíží nástroje aktivní politiky zaměstnanosti, jejichž prostřednictvím je možné zvýšit šance uchazečů na trhu práce.

Zástupci zaměstnavatelů zase seznámí návštěvníky se svým výrobním programem, s pracovištěm či požadavky na zaměstnance. Prezentovat se budou především technicky zaměřené profese, o které mají zdejší firmy největší a trvalý zájem.