Domů Dění v regionech Už žádné chyb...

Už žádné chybějící automaty a drobné. Lístek na MHD si přes mobil koupí lidé i ve Zlíně a Otrokovicích

0

Textovou zprávou z mobilního telefonu zaplatí od začátku července za jízdu tramvají, autobusem nebo trolejbusem nově i cestující ve Zlíně a Otrokovicích. Přes mobil si koupí tři druhy jízdenek. Za nejlevnější čtyřicetiminutovou zaplatí dvacet korun. Celodenní SMS jízdenka vyjde na devadesát korun.

„Vycházíme tak vstříc zejména mladším cestujícím, kteří si zvykli v každodenním životě využívat mobilní technologie,“ přiblížil důvody, které vedly Dopravní společnost Zlín – Otrokovice k zavedení SMS jízdenek předseda její rady jednatelů Jiří Ondráš.

Platba jízdného přes mobil funguje už ve více městech na Moravě, například v Brně, Ostravě nebo Olomouci. „Připojujeme se k nim a dáváme cestujícím možnost koupit si přes mobil jízdenku i tam, kde není instalován jízdenkový automat nebo kdy u sebe nemají hotové peníze,“ dodal Ondráš.

Aby si mohl člověk ve Zlíně a Otrokovicích jízdenku SMSkou koupit, musí si nejdřív na zákaznické lince svého mobilního operátora aktivovat službu Premium SMS. Dál už to není nic složitého. Předtím než nastoupí do autobusu či tramvaje, pošle na číslo 90206 krátkou zprávu ve tvaru odpovídajícím jízdence, kterou si chce koupit. Kód základního čtyřicetiminutového lístku je DSZO. Zatím ale nemá cenu SMSky posílat. Služba odstartuje až 1. července.

Lidé, kteří si jízdenku přes mobil zaplatí, musí ale dávat pozor na jednu věc. Lístek nezačíná platit ve chvíli, kdy zprávu odešlou, ale teprve tehdy, až jim na mobil přijde potvrzující SMS s ověřovacím kódem – jakoby číslem jízdenky – a s údaji o začátku a konci její platnosti. Právě touto SMS se cestující prokážou revizorovi.

Druh jízdenky Text SMS odesílané na číslo 90206
občanská přestupní na 40 minut za 20 Kč DSZO
24hodinová přestupní občanská za 90 Kč DSZO24
24hodinová přestupní zlevněná za 45 Kč DSZO24Z